Otwarcie Apple Muzeum Polska – galeria zdjęć

Mateusz Majewski   28 maja 2022

Od dzisiaj można zwiedzać Apple Muzeum Polska w nowej lokalizacji – warszawskiej Fabryce Norblina. Byliśmy na otwarciu tego wyjątkowego miejsca, na własne oczy zobaczyliśmy wszystkie eksponaty, a dla Was mamy galerię zdjeć. Oczywiście gorąco zachęcamy do osobistego odwiedzenia muzeum.

berrolia

Apple Muzeum Polska już otwarte

Były jabłka, cydr i kalifornijskie wino. Ale przede wszystkim zobaczyliśmy ogromną kolekcję eksponatów związanych z historią rozwoju firmy z Cupertino i ewolucji produktów Apple.

Perłą Apple Muzeum Polska jest działająca, wierna replika pierwszego komputera Apple-1, która została wykonana przez właściciela muzeum – Jacka Łupiny – z pomocą sponsorów i grupy wolontariuszy. Posiada ona autentyczny podpis współzałożyciela Apple – Steve’a Wozniaka – złożony na płycie komputera oraz instrukcji.

Na ścianach wiszą ciekawe, oryginalne plakaty reklamowe Apple. Wokół niektórych eksponatów stworzono interesujące instalacje.

Muzeum mieści się w warszawskiej Fabryce Norblina, przy ulicy Żelaznej 51/53. Jest czynne od wtorku do niedzieli (w poniedziałki jest zamknięte). W tygodniu bilet ulgowy kosztuje 30 zł, a normalny – 45 zł. W weekend odpowiednio 40 zł i 55 zł. Są też bilety rodzinne.

Bilety można kupić tutaj.

Otwarcie Apple Muzeum Polska – galeria zdjęć

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Mateusz Majewski

Apple-user od 2008 roku. Student Informatyki. macOS rulez. Nagrywam, żegluję, programuję. Zdjęcia: mateuszmajewski.com

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: