Raport: wszystkie modele iPhone’a 14 ze znacznie lepszą przednią kamerą

Łukasz Bernaczyk   20 kwietnia 2022

Z najnowszego raportu analityka Ming-Chi Kuo wynika, że cała linia iPhone’ów 14 otrzyma nową, ulepszoną przednią kamerę. W rezultacie, znacznej poprawie jakości ulegną zdjęcia selfie oraz połączenia wideo FaceTime.

iPhone 14 z lepszą przednią kamerą

Źródła Ming-Chi Kuo podają, że wszystkie cztery modele iPhone’a 14 będą wyposażone w przednią kamerę Face Time z jaśniejszym obiektywem, z wartością przesłony równą ƒ/1.9 (w iPhone’ach 13 wynosi ona ƒ/2.2) oraz autofokusem (w iPhoneach 13 obiektywy przedniej kamery posiadają stałą ostrość).

Jaśniejszy obiektyw oznacza zdjęcia lepszej jakości, zwłaszcza te wykonywane w trudnych warunkach oświetleniowych (np. w ciemnych pomieszczeniach).

Autofokus pomoże w osiągnięciu lepszej głębi ostrości, co przyda się szczególnie w trybie portretowym i filmowym. Ulepszy też rozmowy FaceTime czy streaming na żywo przy użyciu przedniej kamery.

Przypomnę, że stosunkowo niedawno pisaliśmy o tym, że iPhone 14 Pro oraz iPhone 14 Pro Max mają również otrzymać największe od lat ulepszenia tylnych aparatów, w tym matrycę o rozdzielczości 48 MP.

Premiera całej linii iPhone’ow 14 spodziewana jest we wrześniu tego roku.

Z miłości do Apple

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: