Raport: iPhone SE 4 z ekranem 6,1″ z notchem

Łukasz Bernaczyk   10 października 2022

Najnowsze doniesienia na temat iPhone’a SE 4. generacji wskazują, że Apple zrezygnuje z dizajnu iPhone’a 8 na rzecz wyglądu zbliżonego do iPhone’a XR. Będzie jednak kilka kluczowych różnic.

berrolia

iPhone SE 4

Znany analityk i ekspert ds. wyświetlaczy – Ross Young, zrewidował swoje prognozy dotyczące iPhone’a SE 4. W październiku ubiegłego roku Young podawał, że budżetowy iPhone 4. generacji będzie miał nowy dizajn, a w ekranie znajdą się okrągłe lub podłużne wycięcia na wzór tych znanych z iPhone’ów 14 w wersji “pro.

W swoim najnowszym raporcie Young podaje, że iPhone SE 4 jednak będzie posiadał inne wycięcie w ekranie – popularnego notcha, znanego z iPhone’ów od modelu X do 13 Pro.

Co ciekawe, notch w iPhonie SE 4 może być mniejszy nawet niż w iPhone’ach 13, a to przez to, że nowy budżetowiec może nie posiadać… Face ID, zamiast którego – według niektórych źródeł – może zostać wyposażony w Touch ID umieszczone w przycisku bocznym.

Ekran nowego modelu SE ma mieć przekątną 6,1 cala, czyli taką, jak wyświetlacz w iPhonie XR, iPhonie 12 czy 13.

Z niektórych doniesień wynika, że premiera iPhone’a SE 4 odbędzie się w przyszłym roku, jednak według innych źródeł, będziemy musieli poczekać na nią aż do 2024 r.

Będzie to z pewnością przełomowy moment w historii iPhone’ów – Apple zakończy tradycyjne wzornictwo znane od pierwszej do ósmej generacji iPhone’a z szerokimi ramkami i przyciskiem Home.

Produkty Apple w super cenach

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: