Ekscytująca końcówka października – nowe sprzęty i nowe systemy operacyjne od Apple

Łukasz Bernaczyk   12 października 2022

W sierpniu Apple ogłosiło, że w tym roku premiera iPadOS 16 będzie opóźniona w stosunku do iOS 16. Tak też się stało – iOS 16, wraz z nowymi iPhone’ami 14, zadebiutował we wrześniu, a premiery iPadOS 16 jeszcze się nie doczekaliśmy. Wiele wskazuje na to, że system operacyjny dla iPadów będzie miał premierę w ostatnim tygodniu obecnego miesiąca, a razem z nim zobaczymy nowe iPady. Spodziewamy się również debiutu macOS Ventura oraz nowych Maców.

berrolia

***

iPhone 14 Pro Max dostępny od ręki! Zobacz tutaj.

***

iPad OS 16.1 i nowe iPady – premiera w październiku

Dobrze poinformowany Mark Gurman z Bloomberga podaje, że iPadOS, od razu w wersji 16.1, zadebiutuje pod koniec października, w tygodniu rozpoczynającym się 24.10.

Przyczyną opóźnionej premiery iPadOS 16 była spora ilość błędów w nowym systemie operacyjnym dla iPadów. Apple zdecydowało się dać sobie trochę więcej czasu i usunąć wszystkie usterki kosztem opóźnienia debiutu iPadOS 16.

Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że wraz z iPadOS 16 zobaczymy też nowości sprzętowe w postaci nowych iPadów, a także nowych Maców, bo w kolejce do udostępniania jeszcze w październiku czeka także macOS Ventura.

Z różnych raportów wynika, że gotowe do wprowadzenia na rynek są nowe iPady Pro oraz nowy, budżetowy iPad 10. generacji.

Nowe tablety Apple z linii Pro mają otrzymać układ M2, lepsze kamery oraz złącze MagSafe, umieszczone za tylną, szklaną obudową.

Z kolei nowy budżetowiec Apple, czyli iPad 10. generacji, ma mieć nowy dizaj z płaskimi ramkami, układ A14 Bionic, cztery głośniki, port USB-C oraz modem 5G.

Jeśli chodzi o Maki, spodziewamy się premiery nowych wersji MacBooka Pro 14″ i 16″ z M2 Pro i M2 Max oraz nowych modeli Maca mini z M2 i M2 Pro.

Produkty Apple w super cenach

Jak podaje Mark Gurman, jest też duża szansa, że jeszcze w tym roku zobaczymy nowe Apple TV z układem A14 i większa ilością RAM.

Dodatkowym potwierdzeniem przypuszczeń o premierze nowych sprzętów pod koniec października jest fakt, że w tym samym tygodniu, a dokładnie 27.10, Apple ogłosi wyniki finansowe za 4. fiskalny kwartał 2022 r.

W historii kilkukrotnie zdarzało się, że premiery nowych urządzeń Apple odbywały się dosłownie na kilka dni przed ogłoszeniem wyników finansowych.Tak było np. z MacBookami Pro w 2021 roku, czy iPhonem 12 w 2020 r.

Według Gurmana, Apple raczej nie zorganizuje kolejnej konferencji produktowej. Obecnie bardziej prawdopodobne jest według niego, że nowe sprzęty zostaną ogłoszone poprzez informację prasową. Być może zostaną też wcześniej pokazane wybranym dziennikarzom na briefingu prasowym.

Produkty Apple w super cenach

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: