Składany iPhone – pierwsze informacje o cenie

Tomek Czech   21 października 2022

Wiemy, że Apple od wielu lat pracuje nad swoim pierwszym składanym iPhonem. Nie spieszy się, bo widzi, jak męczy się z tym konkurencja – po prostu technologia nie pozwala jeszxze na stworzenie produktu, który podbiłby rynek, sprzedając się w dziesiątkach milionów egzemplarzy. A tylko taki produkt interesuje firmę z Cupertino.

Analitycy firmy CCS Insight pokusili się jednak o prognozę nie tylko daty premiery pierwszego składanego iPhone’a, ale też jego ceny.

berrolia

Ale najpierw składany…

…iPad.

Tak, według ekspertów z CCS Insight, Apple zaprezentuje najpierw składanego iPada. Dokładnie to samo prognozują dwa bardzo wiarygodne źródła „świata Apple” – analityk Ming-Chi Kuo i ekspert rynku wyświetlaczy – Ross Young. Z informacji Bloomberga wynika, że Apple pracuje nad hybrydą iPada i MacBooka.

iPad z elastycznym, składanym ekranem ma się pojawić na rynku w 2024 r. Dopiero poźniej, choć nie przed 2025 rokiem, do sprzedaży trafi składany iPhone.

Składany iPhone – cena

Analitycy CCS Insight pokusili się też o prognozę ceny pierwszego modelu składanego iPhone’a. Ich zdaniem będzie on musiał być co najmniej dwukrotnie droższy niż obecny model w wersji Pro Max.

Uwzględniając zarówno przewidywane koszty produkcji, jak i strategię Apple co do wyceniania swoich produktów, CSS ocenia, że składany iPhone będzie kosztował około 2500 dol.

Biorąc pod uwagę przelicznik stosowany przez Apple w obliczaniu cen iPhone’ów 14 w Polsce, za składanego iPhone’a musielibyśmy zapłacić około 16 tys. zł.

I to przy obecnym kursie PLN/USD. Lepiej nie myśleć co będzie, jak złotówka straci jeszcze więcej w stosunku do dolara…

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: