Bloomberg potwierdza: Apple pracuje nad hybrydą MacBooka i iPada

Tomek Czech   1 marca 2022

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że Apple pracuje nad MacBookiem ze składanym ekranem. Teraz Bloomberg potwierdza te informacje i podaje nowe szczegóły na temat tego urządzenia.

berrolia

MacBook i iPad w jednym

Mark Gurman z Bloomberga podaje, że Apple pracuje nad hybrydą MacBooka z iPadem. Klawiatura będzie wyświetlana na składanym ekranie urządzenia.

Z informacji zdobytych przez Gurmana wynika, że w Cupertino pracują nad tym produktem już od kilku lat.

Przypomnę, że według Rosa Younga, który jako pierwszy poinformował o tym urządzeniu, jego premiera nie odbędzie się wcześniej niż w 2026-2027 r.

W swoim raporcie Young podawał, że Apple rozpoczęło już wstępne rozmowy z producentami elastycznych ekranów w sprawie stworzenia składanego ekranu o średnicy około 20 cali.

Urządzenie mogłoby być jednocześnie MacBookiem z klawiaturą ekranową, olbrzymim iPadem oraz iMakiem, kiedy podpięlibyśmy do niego zewnętrzną klawiaturę i myszkę lub gładzik.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: