iPhone 14: wyciekły schematy pokazujące otwory w ekranie, które zastąpią notcha

Łukasz Bernaczyk   28 lutego 2022

Jeden z użytkowników serwisu Weibo udostępnił zdjęcie, które ma przedstawiać ekran nadchodzącego iPhone’a 14 Pro. Widzimy na nim rzeczywisty rozmiar i położenie nowych wycięć w ekranie, które mają zastąpić notcha.

berrolia

iPhone 14 – rzeczywisty rozmiar wycięć w ekranie

Już rok temu pisaliśmy o tym, że iPhone’y 14, przynajmniej w wersji „pro”, zniknie charakterystyczne wcięcie w ekranie – notch.

Początkowo mówiło się, że zastąpi je jedno małe okrągłe wycięcie – punch hole. Na początku tego roku zaczęły pojawiać się raporty mówiące, że nowe wycięcie w “high-endowych” iPhone’ach z linii 14 będzie jednak miało podłużny kształt.

Dosłownie tydzień poźniej dowiedzieliśmy się, że iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max najprawdopodobniej będą posiadały zarówno niewielkie podłużne wycięcie, jak i położoną obok niego niewielką dziurkę.

Takie rozwiązanie ma bowiem być cechą charakterystyczną, wyróżniającą nowe iPhone’y Pro na tle innych smartfonów. Od tego czasu pojawiło się wiele wizualizacji prezentujących, jak będzie wyglądał iPhone z takimi wycięciami na elementy układu Face ID.

Teraz do sieci wyciekło zdjęcie przedstawiające wyświetlacz iPhone’a 14 z warstwą szkła, w której widzimy rzeczywisty układ i wielkość wycięć w ekranie tegorocznego iPhone’a 14 Pro.

Co ważne, prawdziwość tego zdjęcia, a w zasadzie pokazanych na nim wcięć w ekranie potwierdził znany leaker John Prosser. W nowym filmie na swoim kanale YouTube powiedział, że prawdziwość tego zdjęcia potwierdziły mu inne niezależne źródła.

Prosser naniósł też rzeczywiste wycięcia w ekranie iPhone’ów 14 Pro i 14 Pro Max na wcześniejsze rendery. Jak widzimy, rzeczywiste otwory są znacznie większe niż te, które przez ostatnie miesiące widzieliśmy na różnych wizualizacjach.

Przypomnę, że według większości doniesień, podłużne i okrągłe wycięcia w ekranie znajdą się wyłącznie w iPhonie 14 Pro i iPhonie 14 Pro Max. Tańsze iPhone 14 i iPhone 14 Max nadal mają posiadać notcha.

Premiera wszystkich czterech modeli iPhone’a 14 spodziewana jest we wrześniu.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: