Zapomnijcie o składanym iPhonie – Apple pracuje nad… MacBookiem ze składanym ekranem

Tomek Czech   21 lutego 2022

Jak donosi dzisiaj znany ekspert globalnego rynku wyświetlaczy, Ross Young, przedłużają się prace Apple nad składanym iPhonem, którego premiera spodziewana jest teraz najwcześniej w 2025 r. (jeśli firma z Cupertino w ogóle kiedykolwiek stworzy składanego smartfona).

Co niezwykle ciekawe, według informacji zdobytych przez Younga, Apple jest wstępnie zainteresowana stworzeniem… MacBooka ze składanym ekranem!

berrolia

Składany MacBook/iMac 20”

W swoim najnowszym raporcie Young podaje, że Apple rozpoczęło bardzo wstępne rozmowy z producentami elastycznych ekranów w sprawie stworzenia dużego, składanego ekranu przeznaczonego dla urządzenia zupełnie nowego typu. Mowa o wyświetlaczu o średnicy około 20 cali.

Jak twierdzi ekspert, w formie pół-złożonej takie urządzenie byłoby laptopem z nie największym wyświetlaczem, ale jednak z pełnowymiarową klawiaturą ekranową, natomiast po rozłożeniu funkcjonowałoby jako wyświetlacz, np. dodatkowy monitor, do którego można by było podpiąć zewnętrzną klawiaturę.

Taki MacBook i iMac w jednym. Być może równocześnie także iPad. Możliwości są naprawdę spore.

Według Younga, Apple byłoby w stanie wprowadzić taki produkt na rynek najwcześniej w roku 2026 lub 2027.

Ekspert spodziewa się, że elastyczny ekran tego urządzenia będzie miał rozdzielczość 4K lub większą.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: