Raport: Touch ID nie wróci do iPhone’a – pod ekran trafi Face ID

Tomek Czech   22 lutego 2022

Apple porzuciło prace nad Touch ID umieszczonym pod ekranem iPhone’a – wynika z najnowszego przecieku na temat iPhone’a 14, o którym pisze iDropNews. Wynika z niego, że Apple postawiło w 100% na Face ID.

iPhone jednak bez Touch ID pod ekranem?

O tym, że Apple pracowało nad umieszczonym pod ekranem czytnikiem linii papilarnych słyszeliśmy od kilka lat z najbardziej wiarygodnych źródeł, jak Mark Gurman z Bloomberga i analityk Ming-Chi Kuo. Touch ID miało z powrotem trafić do topowych iPhone’ów jako druga obok Face ID metoda biometrycznej identyfikacji użytkownika.

Jednak od pewnego czasu te same źródła podawały, że nie wszystko w Cupertino idzie zgodnie z planem. Ming-Chi Kuo informował, że prace się opóźniają i podekranowy czytnik linii papilarnych raczej nie trafi do iPhone’a 14, a Mark Gurman spekulował nawet, że Touch ID może już nigdy nie pojawić się we flagowych modelach iPhone’a (ale mógłby być wykorzystany w tańszych modelach).

Natomiast iDropNews podaje teraz, że Apple całkowicie porzuciło prace nad Touch ID umieszczonym pod ekranem.Redaktorzy powołują się na informacje z kilku niezależnych źródeł.

Wynika z nich, że Apple skoncentruje się wyłącznie nad rozwojem Face ID. Wszyscy pracujący nad nowym skanerem linii papilarnych mieli w styczniu zostać przeniesieni do zespołu zajmującego się system rozpoznawania twarzy.

Według informatorów, następnym krokiem będzie umieszczenie Face ID pod ekranem iPhone’a. Wszystko wskazuje na to, że stanie się tak już w przyszłym roku wraz z premierą iPhone’a 15.

Apple testuje obecnie aktualizację iOS 15.4, która umożliwia korzystanie z Face ID, kiedy mamy założoną maskę. Rozwiązanie powinno trafić do wszystkich użytkowników na początku marca, kiedy spodziewana jest premiera finalnej wersji iOS 15.4 (powinna się to wydarzyć bezpośrednio po pierwszej w tym roku konferencji produktowej Apple, która może się odbyć już 8 marca).

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: