Raport: rozpoczęła się produkcja iPhone’a 14. Czego się spodziewać?

Tomek Czech   21 lutego 2022

Dziennik Taiwan Economic Times donosi, że Apple zakończyło etap projektowania iPhone’a 14 i przechodzi do wstępnego etapu produkcji swojego tegorocznego flagowca. Foxconn już rozpoczął testową produkcję iPhone’ów 14 Pro i 14 Pro Max. Dwa pozostałe, tańsze modele powstaną w fabrykach firmy Luxshare.

iPhone 14 (2022)

iPhone 14 może zostać mocno przeprojektowany w stosunku do poprzednika. Według informacji, które udostępnił znany leaker Jon Prosser, tegoroczny flagowiec ma nie posiadać wybrzuszenia na kamerę z tyłu obudowy, ale za to może być nieco grubszy.

Boczne przyciski kontroli głośności z powrotem mają stać się okrągłe.

Telefon, przynajmniej w wersji Pro, ma nie posiadać notcha, który najprawdopodobniej zostanie zastąpiony dwoma niewielkimi wycięciami w górnej części ekranu – podłużnym i okrągłym, w których zostaną umieszczone kamera FaceTime oraz elementy systemu rozpoznawania twarzy Face ID.

Z przecieków na temat iPhone’a 14 nie wynika jednoznacznie, czy zostanie on w końcu wyposażony w umieszczony pod ekranem czujnik linii papilarnych. Najnowsze doniesienia wskazują, że najprawdopodobniej nie – Touch ID trafi do iPhone’a albo dopiero w przyszłym roku, albo Apple całkowicie zrezygnuje z tego pomysłu.

Znacznego ulepszenia ma się doczekać kamera flagowych iPhone’ów – po raz pierwszy od iPhone’a 6s zwiększeniu ma ulec rozdzielczość matrycy tylego aparatu – z 12 MP do 48 MP. Telefon ma też otrzymać funkcję nagrywania video 8K (w obydwu przypadkach mowa raczej wyłącznie o modelach „pro”).

Pojawiały się też doniesienia o tym, że iPhone’y 14 Pro i Pro Max mogą zostać wyposażone w 8 GB RAM i do 2 TB SSD.

Na niektórych rynkach iPhone 14 ma być dostępny bez fizycznego gniazda na kartę SIM.

Spodziewane są cztery modele iPhone’a 14:

  • iPhone 14 – z ekranem 6,1”
  • iPhone 14 (Max?) – z ekranem 6,7”
  • iPhone 14 Pro – z ekranem 6,1”
  • iPhone 14 Pro Max – z ekranem 6,7”

Ich premiera odbędzie się najprawdopodobniej tradycyjnie we wrześniu.

Wszystko, co do tej pory wiemy o iPhonie 14 znajdziecie tutaj.

Z miłości do Apple

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: