Gogle MR od Apple: 3500 dol. + abonament?

Łukasz Bernaczyk   21 lutego 2022

Pod koniec tego roku lub na początku przyszłego powinnismy zobaczyć gogle mieszanej rzeczywistości od Apple, które będą łączyły technologie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Jeżeli zamierzasz je kupić, to całkiem możliwe, że oprócz wysokiej ceny będziesz też musiał płacić miesięczny abonament.

berrolia

Gogle AR/VR od Apple z abonamentem?

Najnowszy raport TrendForce przynosi nowe informacje na temat gogli MR („mixed reality” -mieszanej rzeczywistości) od Apple. Według jego autorów, nowy produkt firmy z Cupertino będzie cenowo zbliżony do gogli HoloLens od Microsoftu, które kosztują 3500 dolarów.

Co najciekawsze, TrendForce podaje też, że oprogramowanie gogli Apple będzie bazowało na nowych usługach AR/VR (rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości), które będą dodatkowo płatne w formie miesięcznego abonamentu, podobnie jak to obecnie ma miejsce w przypadku np. Apple Music, iCloud czy Apple TV+.

Raport nie podaje żadnych szczegółów dotyczących nowej usługi abonamentowej dla gogli Apple. Nie wiemy więc, co dokładnie będzie oferował miesięczny abonament, jak również nie znamy jego ceny.

Przypomnę, że według informacji Bloomberga, gogle od Apple będą przeznaczone przede wszystkim do komunikacji, konsumpcji mediów oraz grania.

Kilkanaście dni temu odnaleziono nowe ślady “realityOS”, czyli nowego systemu operacyjnego Apple, który znajdzie się na pokładzie gogli. Być może zostanie on zaprezentowany już na WWDC 2022.

Więcej informacji na temat samych gogli znajdziecie tutaj.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: