3 nowe Maki, które Apple zaprezentuje podczas konferencji 8 marca

Tomek Czech   21 lutego 2022

W swoim najnowszym raporcie Mark Gurman z Bloomberga pisze, jakich nowych Maców i nowych procesorów Apple Silicon możemy się spodziewać w tym roku oraz jakie dokładnie modele Maca Apple może zaprezentować podczas najbliższej konferencji, która spodziewana jest 8 marca.

berrolia

Konferencja Apple 8 marca – nowe Maki

Z informacji, które Gurman zdobył ze swoich źródeł w Cupertino wynika, że podczas podczas pierwszego w tym roku Special Event Apple zaprezentuje co najmniej jednego nowego Maca.

Ale dziennikarz Bloomberga spodziewa się, że będzie ich więcej.

Niedawno Apple zarejestrowało w Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej trzy nowe modele Maca – dwa stacjonarne oraz jednego laptopa.

Tym laptopem z pewnością będzie nowa wersja 13-calowego MacBooka Pro, który zostanie wyposażony w procesor M2. O tym, że pojawi się on w sprzedaży już w marcu słyszeliśmy ostatnio z kilku źródeł.

Jeśli chodzi o komputery stacjonarne, według Gurmana powinniśmy się spodziewać nowego 24-calowego iMaca oraz Maca mini, które również zostaną wyposażone w układ M2.

Być może zatem wszystkie nowe Maki, które Apple zaprezentuje podczas pierwszej w tym roku konferencji będą po prostu nowymi wersjami istniejących modeli, w których zmieni się tylko to, że procesor M1 zostanie zastąpiony bardziej wydajnym chipem M2.

Z informacji zdobytych przez Gurmana wynika też, że Apple chce wprowadzić na rynek drugi model Maca mini, tym razem przeznaczonego dla użytkowników „pro”, który zostanie wyposażony w znany z MacBooków Pro 14” i 16” układ M1 Pro.

Ten komputer możemy zobaczyć już podczas najbliższej konferencji, ale bardziej prawdopodobne jest, że zostanie on zaprezentowany w czerwcu podczas WWDC 2022, kiedy Apple ma pokazać dwa inne komputery z segmentu „pro” – iMaca Pro 27” oraz Maca Pro, obydwa po raz pierwszy wyposażone w procesory stworzone w Cupertino.

Jesienią, najprawdopodobniej w ostatnim kwartale roku, na rynku powinien pojawić się ostatni z tegorocznych nowych Maców – przeprojektowany MacBook Air z procesorem M2 i ekranem mini-LED 120 Hz.

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: