Apple rejestruje nowe Maki – premiera już niedługo

Tomek Czech   14 lutego 2022

Apple zarejestrowało właśnie w Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej trzy nowe modele Maca, co – jak uczy historia – jest twardym dowodem na to, że premiera tych komputerów nastąpi niebawem. Najprawdopodobniej podczas pierwszej w tym roku konferencji Apple, która ma się odbyć 8 marca.

Czego się spodziewać?

berrolia

Nowe Maki – wiosna 2022

Jakie nowe Maki Apple zaprezentuje podczas najbliższej konferencji?

Być może będzie to przeprojektowany Mac mini, wyposażony w procesory M1 Pro i M1 Max. Więcej o tym modelu przeczytacie tutaj.

Z doniesień Bloomberga wynika, że Apple planuje też wyposażyć Maca mini w nowy chip M2, więc taki model również jest na horyzoncie.

Inną możliwością jest nowa wersja 13-calowego MacBooka Pro z procesorem M2. W ubiegłym tygodniu Digitimes podawał, że ten komputer trafi do sprzedaży już w marcu.

Wcześniej spodziewaliśmy się wiosennej premiery nowego iMaca Pro 27” z układem Apple Silicon, ale z ostatnich doniesień wynika, że prace nad tym modelem się przedłużają i jego rynkowy debiut opóźni się.

Apple pracuje też nad kilkoma innymi Makami – miedzy innymi nad przeprojektowanym MacBookiem Air z chipem M2 oraz pierwszym Makiem Pro z własnym procesorem, ale ich premiery spodziewamy się w dalszej części roku.

Podczas konferencji 8 marca Apple ma zaprezentować również iPhone’a SE 3 oraz iPada Air 5. generacji.

SANTA WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: