Samsungowi znowu się nie udało – najnowsze Galaxy S22 są znacznie wolniejsze niż zeszłoroczny iPhone 13 Pro

Łukasz Bernaczyk   14 lutego 2022

Przeprowadzone przez PCMag testy wydajnościowe najnowszych flagowców Samsunga – Galaxy S22 Ultra i Galaxy S22+ nie pozostawiają złudzeń: są to najszybsze dotychczas smartfony z Androidem, ale i tak przegrywają z iPhonem 13 Pro oraz iPhoem 13 Pro Max. Co najciekawsze, nie jest to minimalna wygrana ubiegłorocznych iPhone’ów, lecz totalna deklasacja rywala.

berrolia

iPhone 13 Pro vs. Galaxy S22 Ultra i S22+

W zeszłym tygodniu Samsung zaprezentował swoje nowe flagowce z linii Galaxy S22, które wyposażone są w najnowsze procesory Qualcomm Snapdragon 8 Gen.1 lub Exynos 2200 (w zależności od rynku, na który trafiają). Oba procesory osiągają podobne wyniki w testach wydajnościowych.

Portal PCMag zdołał już przeprowadzić testy wydajnościowe najnowszych telefonów Samsunga i porównał je do dotychczas panującego pod względem wydajności iPhone’a 13 Pro/Max.

Wyniki testów Geekbench 5 nie pozostawiły złudzeń. Nie dość, że ubiegłoroczny iPhone 13 Pro Max z układem Apple A15 Bionic wygrał to porównanie, to trzeba przyznać, że wygrana była prawdziwą deklasacją Samsungów Galaxy S22.

W teście wielu rdzeni smartfon Apple zwyciężył z wynikiem 4 647 pkt., podczas gdy najlepszy z Samsungów – Galaxy S22 – uzyskał zaledwie 3 448 pkt.

Test jednego rdzenia również wygrał iPhone 13 Pro Max z wynikiem 1735 pkt. Najlepszy z Samsungów uzyskał jedynie 1232 pkt.

Ostatni test, dotyczący uczenia maszynowego, również zwyciężył smartfon Apple z wynikiem 948 pkt., podczas gdy Samsung Galaxy S22 Ultra osiągnął 448 pkt., a Galaxy S22+ 423 pkt.

Podsumowując swoje testy PCMag stwierdził, że ubiegłoroczny iPhone 13 Pro Max jest szybszy i wydajniejszy o około 35% od tegorocznych flagowców Samsunga.

Jakby tego było mało, PCMag dodatkowo przeprowadził jeszcze test wydajności smartfonów podczas korzystania z internetu i przeglądania stron www. W tym teście iPhone 13 Pro Max z przeglądarką Safari uzyskał dwukrotnie lepsze wyniki od najnowszych Samsungów z przeglądarką Chrome.

Podsumowanie

Widać wyraźnie, że konkurencja firmy z Cupertino nie śpi i cały czas pracuje nad swoimi urządzeniami. Tegoroczne Samsungi osiągały w testach wyniki ok 9-20% (w zależności od testowanego podzespołu) lepsze od swoich ubiegłorocznych poprzedników. Jednak na ten moment Apple rządzi niepodzielnie w kwestii wydajności procesorów zarówno w komputerach, jaki w tabletach i smartfonach.

Powyższe testy wygrane przez iPhone’a 13 Pro Max z olbrzymią przewagą są porównaniem ubiegłorocznego procesora Apple A15 do tegorocznych procesorów w smartfonach Samsunga, a pamiętajmy, że dopiero za około pół roku zobaczymy tegoroczne układy A16 Bionic, które z pewnością będą jeszcze szybsze i jeszcze wydajniejsze.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: