Poznaliśmy cenę iPhone’a SE 3?

Tomek Czech   14 lutego 2022

Ile będzie kosztował iPhone SE 3. generacji, którego premiera ma się odbyć już za kilka tygodni, podczas pierwszej w tym roku konferencji Apple, spodziewanej 8 marca? O cenie najnowszego budżetowego iPhone’a pisze dzisiaj tajwański Economic Daily News.

berrolia

iPhone SE 3 – cena

iPhone SE 3. generacji ma nie różnić się wyglądem od swojego poprzednika, wprowadzonego na rynek dwa lata temu iPhone’a SE 2. Będzie to nadal konstrukcja oparta na iPhonie 8, z szerokimi ramkami wokół ekranu i przyciskiem Home z Touch ID.

Zmiany znajdziemy wewnątrz, ale również nie będą one zbyt duże – telefon otrzyma najnowszy procesor z Cupertino – A15 Bionic (który napędza iPhone’y 13) oraz modem łączności 5G.

Wedlug Economic Daily News Apple zrobiło wszystko, żeby utrzymać cenę na dotychczasowym poziomie, mimo dodania do telefonu modemu 5G oraz większej ceny wielu komponentów. Firmie zależy, żeby zawojować tym modelem rynek smartfonów ze średniej półki, które wspierają szybką łączność 5G.

Dlatego cena iPhone’a SE 3 ma pozostać na niezmienionym poziomie i wynosić 3299 juanów w Chinach i 399 dolarów w Stanach Zjednoczonych za podstawowy model.

W Polsce cena też najprawdopodobniej się nie zmieni i będzie wynosić 2199 zł.

Podczas konferencji Apple 8 marca spodziewamy się również premiery iPada Air 5. generacji oraz nowych Maców.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: