Raport: nowy iMac Pro z ekranem 120 Hz może zostać zaprezentowany w czerwcu na WWDC 2022

Łukasz Bernaczyk   15 lutego 2022

Najnowsze doniesienia eksperta rynku wyświetlaczy Rossa Younga wskazują, że nowy iMac Pro, wyposażony w procesor Apple z serii „M” i ekran mini-LED 120 Hz może zostać pokazany po raz pierwszy już w czerwcu, prawdopodobnie podczas konferencji WWDC 2022.

iMac Pro (2022)

Nowy 27-calowy iMac Pro miał być jednym z pierwszych produktów Apple w 2022 r. Spodziewaliśmy się jego premiery podczas marcowej konferencji firmy z Cupertino, ale potem pojawiły się doniesienia o opóźnieniu w pracach nad tym komputerem.

Teraz znany analityk z Display Supply Chain Consultants, zajmujący się globalnym rynkiem wyświetlaczy do różnego typu urządzeń i jednocześnie bardzo wiarygodny leaker “świata Apple” poinformował na Twitterze, że nowego iMaca Pro z układem Apple Silicon i ekranem mini-LED możemy zobaczyć już w czerwcu.

Według Younga nowy iMac Pro będzie wyposażony w ekran mini-LED z nieco mniejszą ilością stref i samych diod niż w przypadku MacBook Pro i iPadów Pro. Liczba diod ma oscylować w granicach 4000, natomiast stref wygaszania będzie około 1000.

Wyświetlacz będzie charakteryzował się wysoką częstotliwością odświeżania do 120 Hz. Takie ekrany Apple marketingowo nazywa „Pro Motion”.

Analityk dodał, że wprawdzie spodziewa się, że Apple pokaże nowego iMaca Pro w czerwcu, jednak istnieje możliwość, że premiera sklepowa odbędzie się dopiero jesienią. Możliwe wiec, że Apple przedpremierowo zaprezentuje komputer podczas konferencji WWDC 2022, zastrzegając jednocześnie, że urządzenie będzie można kupić dopiero we wrześniu, październiku czy listopadzie.

Więc informacji o spodziewanej specyfikacji nowego iMaca Pro, jak i o jego cenie przeczytacie tutaj.

Przypomnę, że według Marka Gurmana z Bloomberga, podczas WWDC 2022 Apple może pokazać także pierwszego Maca Pro z własnym procesorem.

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: