W przyszłym miesiącu premiera nowego MacBooka Pro z M2 – raport

Tomek Czech   15 lutego 2022

W marcu Apple wprowadzi do sprzedaży nowy model 13-calowego MacBooka Pro, który zostanie wyposażony w procesor M2 – wynika z informacji, do których dotarli redaktorzy MacRumors. Potwierdzają się tym samym doniesienia, które kilka dni temu podawał DigiTimes.

berrolia

Nowy MacBook Pro 13” (2022) z M2

Jeszcze w ubiegłym roku Mark Gurman z Bloomberga zapowiadał, że w 2022 r. na rynek trafi nowy, lekko odświeżony model 13-calowego MacBooka Pro, następca obecnego modelu z M1. Ma to być „budżetowy” MacBook Pro, tańszy od wersji 14- i 16-calowych z M1 Pro i M1 Max (należy się spodziewać, że będzie on kosztował mniej więcej tyle, ile kosztuje obecny model z M1 – cena najtańszej wersji z 256 GB SSD i 8 GB RAM to 6699 zł).

Kilka dni temu tajwański DigiTimes podał informację, że ze źródeł z łańcucha dostaw Apple wynika, że nowy MacBook Pro trafi do sprzedaży już w marcu.

Dzisiaj potwierdza to zaufany informator MacRumors, który w październiku ubiegłego roku jako pierwszy podał informację, że MacBooki Pro 14” i 16” będą miały ekran z notchem.

Według jego wiedzy, procesor M2 będzie jedyną zmianą w porównaniu z obecnym modelem z układem M1, który Apple zaprezentowało w listopadzie 2020 r. (Mark Gurman podawał, że komputer może zostać też pozbawiony Touch Bara).

Nowy MacBook Pro 13” z M2 będzie miał swoją premierę najprawdopodobniej 8 marca, podczas pierwszej w tym roku konferencji Apple. Oprócz niego firma z Cupertino może też pokazać nowego Maca mini oraz iMaca 24” z M2.

W dalszej części roku spodziewamy się kolejnych nowych Maców – w czerwcu, podczas WWDC 2022 Apple może zaprezentować nowego iMaca Pro 27” z układem Apple Silicon oraz pierwszego Maca Pro z własnym procesorem. Później na rynek ma trafić również mocno przeprojektowany MacBook Air z ekranem mini-LED 12o Hz i chipem M2.

Apple M2

Układ M2 będzie ulepszoną wersją procesora M1 – ma posiadać tę sama ilość rdzeni CPU co M1 (osiem), ale będzie od niego bardziej wydajny, między innymi dlatego, że zostanie stworzony w ulepszonej wersji litografii 5 nm.

Być może inne będzie też rozłożenie rdzeni CPU – obecnie M1 posiada cztery rdzenie wysokowydajne i cztery energooszczędne. M2 może być wyposażony w wiekszą liczbę rdzeni wysokowydajnych, a mniejszą energooszczędnych.

Nowy procesor ma też posiadać więcej rdzeni graficznych – dziewięć lub dziesięć (obecnie w M1 jest to siedem lub osiem rdzeni GPU, w zależności od wersji).

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: