Apple udostępniło iOS 15.4 beta 3 – lista wszystkich nowości

Łukasz Bernaczyk   16 lutego 2022

Wczoraj Apple udostępniło deweloperom trzecią wersję beta systemu iOS 15.4, który według nieoficjalnych informacji ma mieć premierę już w marcu (finalna wersja iOS 15.4 najprawdopodobniej pojawi się bezpośrednio po konferencji Apple, która jest spodziewana 8 marca).

W trzeciej wersji beta iOS 15.4 pojawiło się kilka ciekawych nowości. Zobaczmy, jakie dokładnie.

berrolia

iOS 15.4 beta 3 – nowości

  • Aktualizacje systemowe przez sieć komórkową

Najnowsza beta iOS 15.4 umożliwia użytkownikowi pobranie aktualizacji systemowych przez sieć komórkową. Dotychczas nowe aktualizacje można było pobrać wyłącznie przez WiFi.

  • Powiadomienie o braku informacji o kontakcie alarmowym

Jeżeli wcześniej nie skonfigurowaliśmy kontaktu alarmowego w naszym telefonie, w iOS 15.4 beta 3 podczas uruchamiania systemu otrzymamy przypomnienie o konieczności podania danych osoby kontaktowej.

  • Nowe funkcje aplikacji Podcasty

W aplikacji Podcasty, po wybraniu danej pozycji użytkownik może teraz filtrować katalog przy użyciu takich filtrów, jak „Pokazuj tylko nieodtworzone”, „Pokazuj tylko pobrane” lub „Pokazuj tylko zapisane”.

  • Face ID i maska

Jak już pewnie wiecie, iOS 15.4 umożliwia używanie Face ID, kiedy mamy założoną maskę, jednak wymaga to, żeby użytkownik miał otwarte oczy i patrzył wprost na ekran iPhone’a.

W beta 3 przy próbie wyłączenia funkcji “Wymagaj uwagi” otrzymujemy komunikat, że wyłączenie jej nie dotyczy właśnie sytuacji, kiedy mamy na twarzy maseczkę.

  • Certyfikaty szczepienia przeciw COVID-19 w aplikacjach Zdrowie i Portfel

O możliwości dodania certyfikatu szczepienia przeciw COVID-19 do aplikacji Zdrowie i Portfel w iOS 15.4 pisaliśmy Wam już kilkanaście dni temu. Wtedy jednak funkcja ta nie działała do końca poprawnie.

Trzecia beta iOS 15.4 naprawia wszystkie błędy związane z dodawaniem certyfikatu do wspomnianych aplikacji systemowych.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: