iOS 15.4 (bata 1) pozwala dodać certyfikat szczepienia przeciw COVID-19 do aplikacji Portfel i Zdrowie

Łukasz Bernaczyk   28 stycznia 2022

Wczoraj Apple udostępniło deweloperom iOS 15.4 w wersji beta 1. Jedną z ważniejszych nowości tego systemu, oprócz używania Face ID w masce, jest możliwość dodania certyfikatu szczepienia przeciw COVID-19 do aplikacji Portfel i Zdrowie przez obywateli Unii Europejskiej. Dotychczas opcję taką mieli wyłącznie Amerykanie i Kanadyjczycy.

berrolia

Certyfikat szczepienia przeciw COVID-19 w iOS 15.4 beta 1

Aby dodać certyfikat szczepienia przeciw COVID-19 do aplikacji Zdrowie i Portfel wystarczy uruchomić aparat i skierować obiektyw na kod QR drukowanej wersji certyfikatu lub wyświetlonej na ekranie komputera czy smartfonu (np. bezpośrednio z Internetowego Konta Pacjenta).

iOS powinien automatycznie rozpoznać kod i wyświetlić pod nim żółty przycisk z napisem “Szczepionka COVID-19”, po kliknięciu którego zostaniemy przekierowani do ekranu jak na zdjęciu powyżej.

Klikamy przycisk “Dodaj do Porfela i aplikacji Zdrowie”.

W aplikacji Portfel będziemy wtedy widzieli imię i nazwisko osoby posiadającej certyfikat, typ szczepionki, jej producenta, daty każdej z dawek oraz kod QR. Pozwoli to na szybki dostęp do naszego certyfikatu, gdy zostaniemy poproszeni o jego okazanie.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: