Apple udostępnia w końcu funkcję „Uniwersalna kontrola” – recenzenci zachwyceni (wideo)

Tomek Czech   28 stycznia 2022

Jedną z ciekawszych nowości w iPadOS 15 i macOS Monterey ogłoszonych na WWDC 2021 była „Uniwersalna kontrola”, czyli możliwość jednoczesnego obsługiwania iPada i Maca jedną klawiaturą, myszką czy gładzikiem w szybki i automatyczny sposób. Niestety funkcja przez długi czas nie była dostępna – dopiero wczoraj pojawiła się w pierwszych betach nowych wersji systemów dla Maca i iPada. I od razu wzbudziła zachwyt wśród użytkowników.

berrolia

Uniwersalna kontrola dla iPada i Maca

Uniwersalna kontrola pozwala pracować jednocześnie na iPadzie i Macu w podobny sposób, w jaki obecnie pracujemy na dwóch lub więcej ekranach podłączonych do jednego komputera.

Możemy jednocześnie obsługiwać stojące obok siebie Maca i iPada jedną klawiaturą, myszką czy gładzikiem. Funkcja umożliwia przesuwanie kursora z Maca na iPada oraz pisanie na Macu słów, które mają pojawić się na iPadzie. I odwrotnie. Pozwala też na przeciąganie dokumentów pomiędzy urządzeniami.

Apple opisuje to w ten sposób:

Ta sama klawiatura, ta sama mysz i ten sam gładzik działają teraz z komputerem Mac i iPadem – i to nawet z więcej niż jednym. Możesz przenosić kursor z Maca na iPada, pisać na Macu słowa, które mają pojawić się na iPadzie, a nawet przeciągać treści z jednego Maca na drugiego.

Funkcja została udostępniona wczoraj w pierwszych betach iPadOS 15.4 i macOS Monterey 12.3.

Pierwsi użytkownicy, który mieli okazję przetestować już Uniwersalną kontrolę są nią zachwyceni. Podkreślają też, że funkcja działa bez zarzutu już w pierwszych betach nowych systemów.

Bloger Federico Viticci:

Dan Berbera z MacRumors:

Wczoraj Apple udostępniło też pierwszą betę iOS 15.4, która wprowadza możliwość korzystania z Face ID, kiedy mamy założoną maskę.

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: