iPhone 15 Ultra – mamy dwie wiadomości: dobrą i złą

Tomek Czech   27 października 2022

Najnowsze doniesienia na temat przyszłorocznego iPhone’a 15 Ultra mają zarówno pozytywny, jak i negatywny aspekt. Który chcecie pierwszy?

berrolia

***

iPhone 14  (128 GB) w dużej promocji – ponad 500 zł taniej! KUP TUTAJ

***

iPhone 15 Ultra (2023) – nowe informacje

Według chińskich źródeł cytowanych przez GizChina, przyszłoroczny topowy model iPhone’a, który ma się nazywać “iPhone 15 Ultra” lub po prostu “iPhone’a Ultra“, będzie posiadał obudowę wykonaną z tytanu. Przez “obudowę” mam oczywiście na myśli boczną ramę, która scala przedni panel ze szklanymi “pleckami” telefonu. Obecnie, w przypadku modeli Pro, jest ona wykonana ze stali nierdzewnej.

Zacznijmy od pozytywnego aspektu tej zmiany – tytan jest nie tylko bardzo wytrzymałym materiałem, który znacznie zwiększyłby odpornośc iPhone’a na upadki, ale jest też materiałem lekkim, dzięki czemu nowy flagowiec mógłby być znacznie lżejszy od obecnego iPhone’a 14 Pro Max, który waży aż 240 gramów. Tytan jest lżejszy od stali nierdzewnej o około 45%.

Przypomnę, że z właśnie z tytanu wykonana jest obudowa Apple Watch Ultra, dzięki czemu jest nie tylko bardzo odporna na uderzenia i ekstremalne temperatury, ale też lekka, co pozwoliło utrzymać stosunkowo niską wagę zegarka przy jego sporym rozmiarze.

Niestety jest też negatywny aspekt zastosowania tytanowej ramy – cena. Tytan jest drogim materiałem, co musiałby się przełożyć na wyższą cenę telefonu.

iPhone (15) Ultra zapowiada się więc na bardzo drogi telefon, znacznie droższy niż obecny iPhone 14 Pro Max, którego ma zastąpić, i który w najtańszej wersji kosztuje obecnie 7199 zł (a w najdroższej – 10499 zł).

To właśnie ten model, jako jedyny, ma zostać wyposażony w przyszłym roku w kamerę z obiektywem teleskopowym. Nie jest wykluczone, że będzie też posiadał bardziej wydają wersję procesora A17 Bionic i więcej RAM niż iPhone 15 Pro.

Niedawno pojawił się jeszcze jeden przeciek na temat iPhone’a w wersji “Ultra”, ale musimy podchodzić. do niego z odpowiednią dozą sceptycyzmu – według leakera Majin Bu, który w przeszłości podawał już sprawdzone informacje na temat przyszłych produktów Apple, iPhone 15 Ultra będzie wyposażony w dwie przednie kamery, a jego podstawowa wersja będzie miała 256 GB pamięci. Mniejszy iPhone 15 Pro ma nadal posiadać pojedynczą przednią kamerę i być dostępny również w wersji 128 GB.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: