Apple potwierdza: USB-C trafi do iPhone’a

Tomek Czech   26 października 2022

Podczas organizowanej przez The Wall Street Journal konferencji Tech Live, wicedyrektor marketingu w Apple, Greg Joswiak, potwierdził, że iPhone zostanie wyposażony w port USB-C, który po wielu latach złącze Lightning.

berrolia

iPhone z USB-C

Joswiak nie powiedział tego wprost, ale de facto potwierdził tę zmianę deklarując, że Apple będzie musiało zastosować się do nowego prawa uchwalonego przez Unię Europejską, zgodnie z którym do końca 2024 r. wszystkie smartfony, tablety i aparaty fotograficzne sprzedawane w Unii Europejskiej będą musiały być wyposażone w port USB-C (w laptopach USB-C będzie obowiązkowy od wiosny 2026 r.).

Joswiak nie powiedział też, kiedy Apple zastosuje się do tego prawa (ma na to dwa lata), ale z wielu przecieków wynika, że nastąpi to już w przyszłym roku.

Stanie się więc to, co jeszcze kilka lat temu wydawało się bardzo mało prawdopodobne. Wszystko zmieniło się w maju tego roku, kiedy wiarygodny analityk Ming-Chi Kuo poinformował, że już w przyszłym roku iPhone 15 zostanie wyposażony w port USB-C.

Kilkanaście dni temu potwierdził to świetnie poinformowany redaktor Bloomberga, Mark Gurman. „USB-C w iPhonie 15 to pewnik” – napisał w jednym ze swoich ostatnich raportów.

W USB-C wyposażone są już wszystkie Maki i iPady, a także monitory Studio Display i Pro Display XDR, klawiatura Magic Keyboard dla iPada, słuchawki Beats Flex oraz etui ładowania bezprzewodowego dla Beats Studio Buds i Beats Fit Pro.

W kolejce do przejścia z Lightning na USB-C są jeszcze:

  • etui ładujące do słuchawek AirPods i AirPods Pro
  • słuchawki AirPods Max
  • Magic Mouse, Magic Trackpad i Magic Keyboard
  • akumulator MagSafe

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: