A jednak! Port USB-C trafi do iPhone’a – twierdzi wiarygodne źródło

Tomek Czech   11 maja 2022

Znany i bardzo wiarygodny analityk Ming-Chi Kuo podaje dzisiaj dość zaskakującą informację – iPhone zostanie w końcu wyposażony w port USB-C. Po wielu latach ze smartfona Apple ma zniknąć port Lightning.

berrolia

iPhone z USB-C

Choć pojawiały się już doniesienia o tym, że Apple zastąpi w iPhonie port Lightning portem USB-C , nie były one zbyt wiarygodne i wydawało się raczej, że obecny port pozostanie w telefonie z Cupertino aż do momentu, kiedy Apple pozbędzie się ze swojego smartfona wszystkich portów i stworzy telefon całkowicie bezprzewodowy.

Jednak Ming-Chi Kuo podaje dzisiaj, że według jego informatorów z azjatyckiego łańcucha dostaw Apple, nowe iPhone’y, których premiera odbędzie się w drugiej połowie przyszłego roku (czyli iPhone’y 15), zostaną wyposażone w port USB-C.

Nowy port może umożliwić szybszy transfer danych i szybsze ładowanie iPhone’a.

Apple od stosuje już porty USB-C w Macach (od 2015 r.) oraz iPadach (od 2018 r.). Być może w Cupertino uznano, że usunięcie fizycznego portu z iPhone’a nie będzie możliwe w najbliższej przyszłości i wyposażenie telefonu w port USB-C będzie z pragmatycznego punktu widzenia lepszym rozwiązaniem, niż trzymanie się własnego standardu Lightning.

Zobacz: Jak w iPhonie wymienić port Lightning na USB-C (instrukcja wideo)

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: