iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max będą miały nieco większe ekrany – zobacz ich dokładne rozmiary

Łukasz Bernaczyk   11 maja 2022

Wygląda na to, że wcześniejsze doniesienia o nieco większych ekranach tegorocznych iPhone’ów 14 z linii Pro znajdą potwierdzenie w rzeczywistości. Znany ekspert ds. wyświetlaczy, Ross Young, właśnie zdradził dokładne rozmiary wyświetlacza iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max.

berrolia

iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max z większymi ekranami

Zgodnie z tym, o czym pisaliśmy w marcu, iPhone 14 Pro oraz iPhone 14 Pro Max najprawdopodobniej otrzymają minimalnie większe ekrany od swoich poprzedników.

Informację tą potwierdził właśnie Ross Young, znany ekspert globalnego rynku wyświetlaczy, który dodatkowo posiada dobre, wiarygodne źródła w łańcuchu dostaw Apple.

Young podaje, że w wyniku zastosowania w modelach Pro tegorocznych iPhone’ów 14 otworów w ekranie zamiast notcha oraz węższych ramek wokół wyświetlacza, ekrany tych modeli mają być minimalnie dłuższe, co nieznacznie przełoży się też na ich przekątną.

Ross podaje, że przekątne ekranów będą następujące:

  • iPhone 14 Pro: 6,12 cala (vs. 6,06” w iPhonie 13 Pro),
  • iPhone 14 Pro Max: 6,69 cala (vs. 6,68” w iPhonie 13 Pro Max).

Jak widać, zmiana jest na tyle niewielka, że najprawdopodobniej Apple w ogóle nie wspomni o niej podczas prezentacji całej linii iPhone’ów 14 jesienią tego roku. Nadal będą to ekrany 6,1” (iPhone 14 Pro ) i 6,7” (iPhone 14 Pro Max).

Wielkość samych telefonów się nie zmieni, ale etui z iPhone’ów 13 Pro i 13 Pro Max i tak nie będą pasować do nowych flagowców ze względu na zmiany modułu tylnej kamery (jego rozmiar ma znowu wzrosnąć) oraz nieco bardziej zaokrąglonych rogów.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: