Apple udostępniło dla wszystkich nową, przeprojektowaną stronę iCloud.com

Łukasz Bernaczyk   17 listopada 2022

Wczoraj Apple udostępniło publicznie wszystkim swoim użytkownikom nową, mocno przeprojektowaną stronę usługi iCloud, czyli icloud.com. Graficy i projektanci z Cupertino naprawdę się postarali, bo wygląda to teraz bardzo dobrze i przede wszystkim czytelnie.

berrolia

Nowa odsłona iCloud.com

Po kilku tygodniach beta testów, nowa, mocno zmieniona strona internetowa iCloud.com została wczoraj oddana do użytku wszystkim użytkownikom. Serwis został całkowicie przeprojektowany, a jego głównymi elementami są teraz “kafelki” poszczególnych aplikacji i usług, które użytkownik może usuwać i dodawać według własnego upodobania.

Górny pasek menu zawiera najpotrzebniejsze opcje, rozwijane w postaci dodatkowych menu otwierających się po kliknięciu. Mamy więc szybką możliwość wyboru konkretnej aplikacji lub funkcji iCloud+, jak np. “ukryj mój adres email”, a także sprawdzenia dostępnego miejsca dyskowego w usłudze iCloud lub posiadanego pakietu.

Kolejne rozwijane menu paska górnego pozwalają na utworzenie nowego dokumentu, jak notatka czy wydarzenie w Kalendarzu oraz przejście do ustawień iCloud.

Główna sekcja strony internetowej to wspomniane “kafelki” aplikacji współpracujących z iCloud, takich jak Zdjęcia, Poczta, Kontakty, Drive, Znajdź czy Keynote. Kafelki te możemy usuwać i dodawać według własnych preferencji, klikając w znajdujący się u dołu strony przycisk “Dostosuj stronę główną”.

Całościowo nowa strona iCloud.com jest wykonana w nieco bardziej minimalistycznym, ale jednocześnie barwnym i – co najważniejsze – znacznie czytelniejszym stylu, co ułatwia korzystanie z serwisu.

Zobacz też: Okazja – iPhone 14 Pro dostępny od ręki! (ostatnie sztuki)

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: