Raport: iPhone 15 z tytanową obudową i wyglądem przypominającym iPhone’a 5c

Łukasz Bernaczyk   22 listopada 2022

Jeden ze znanych i dość wiarygodnych leakerów podał dzisiaj nowe informacje na temat iPhone’a 15. Przyszłoroczne smartfony Apple mają posiadać tytanową, przeprojektowaną obudowę z zaokrąglonymi tylnymi krawędziami.

***

OKAZJA – MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

***

iPhone 15 – nowy dizajn i tytanowa obudowa

Od dłuższego czasu w sieci pojawiają się opinie, że Apple powinno coś zmienić w wyglądzie swoich smartfonów, które już od 3 lat (od modelu 12) z zewnątrz wyglądają niemal identycznie.

Jeden ze znanych leakerów, kryjący się pod pseudonimem ShrimpApplePro, w swoich wczorajszych wiadomościach na Twitterze wskazał, że taka zmiana pojawi się już w przyszłym roku.

Według autora wpisów, przyszłoroczne iPhone’y 15 mają posiadać obudowę wykonaną z tytanu, której krawędzie łączące boki telefonu z jego tyłem zostaną zaokrąglone. Krawędzie z przodu obudowy pozostałyby jak dotychczas – płaskie, ostro ścięte.

Tym sposobem smartfony Apple z linii 15 upodobniłby się wyglądem do sprzedawanych wiele lat temu, kolorowych iPhone’ów 5c.

Podobną przemianę przeszły w ubiegłym roku MacBooki Pro, które posiadają obecnie zaokrąglone krawędzie łączące dolną pokrywę z bokami obudowy.

Sam leaker wspomina, że na tym etapie, na wiele miesięcy przed premierą iPhone’ów 15, informacje o ich nowym dizajnie nie są jeszcze pewne. Pamiętajmy, że Apple tworzy wiele prototypów nowych modeli swoich smartfonów.

W mojej opinii również z odpowiednim dystansem należy traktować wiadomości o tytanowej obudowie przyszłorocznych iPhone’ów. Uważam, że faktycznie, materiał ten trafi do smartfonów Apple w 2023 roku, ale tylko do modeli Pro lub wyłącznie do zapowiadanego na przyszły rok iPhone’a (15) Ultra.

Zobacz najlepsze okazje Black Friday Week:

Z miłości do Apple

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: