Nowe MacBooki Pro 14″ i 16″ z M2 Pro i M2 Max ze znaczniem szybszą pamięcią RAM – raport

Łukasz Bernaczyk   9 grudnia 2022

Według informacji przekazanych przez jednego z leakerów, spodziewane w pierwszej połowie 2023 r. nowe MacBooki Pro 14″ i 16″ z układem M2 będą wyposażone w nowy typ pamięci RAM, który jest do 33% szybszy i do 20% wydajniejszy energetycznie w stosunku do obecnie stosowanego w MacBookach Pro z chipem M1

berrolia

MacBooki Pro 14″ i 16 z M2 z szybszą pamięcią RAM LPDDR5X

Udzielający się na forum MacRumors leaker o pseudonimie “Amethyst”, który jeszcze przed premierą Maca Studio oraz monitora Studio Display ujawnił ich specyfikację, teraz podzielił się swoimi informacjami na temat nadchodzących, nowych MacBooków Pro z układami M2.

Jeżeli jego informacje znajdą potwierdzenie w rzeczywistości, to nowe MacBooki Pro 14″ i 16″ otrzymają spory upgrade pamięci RAM i nie chodzi o jej ilość, a o przepustowość i energochłonność.

Sprzedawane obecnie MacBooki Pro z układem M1 są wyposażone w pamięć RAM LPDDR5 od Samsunga, która w przypadku laptopów z układem M1 Pro oferuje przepustowość do 200 GB/s, a komputerach z M1 Max do 400 GB/s.

Według leakera, nowe MacBooki 14″ i 16″ z układami M2 otrzymają nowszy RAM LPDDR5X, również produkowany przez Samsunga. Jego zaletą w stosunku do poprzednika jest wyższa nawet do 33% przepustowość i niższe do 20% zużycie energii.

Oznaczałoby to, że MacBooki Pro z układami M2 mogą zaoferować przepustowość RAM rzędu 300 GB/s przy układach M2 Pro oraz nawet 600 GB/s z układami M2 Max.

Niższa o 20% energochłonność również nie jest bez znaczenia, ponieważ z pewnością przełoży się na nieco dłuższą pracę nowych laptopów na baterii.

Przypomnę, że premiera nowych MacBooków Pro 14″ i 16″ z układami M2 spodziewana jest w pierwszej połowie, a może nawet w pierwszym kwartale 2023 r.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: