Jak wybrać komputer dla dziecka? Na co zwrócić uwagę?

Redakcja   9 grudnia 2022

Jak wybrać odpowiedni komputer dla dziecka? Tego rodzaju pytania zadaje sobie wielu rodziców. Komputery to urządzenia codziennego użytku, które służą nie tylko do pracy, ale również do rozrywki. W przypadku dzieci są nieocenioną pomocą w trakcie odrabiania lekcji czy rozwijania hobby. W poniższym artykule szczegółowo wyjaśniany, o czym powinni pamiętać rodzice myślący o zakupie komputera dla dziecka. Zapraszamy do lektury.

berrolia

Czym powinien wyróżniać się pierwszy komputer dla dziecka?

Dzieci, które dopiero zaczynają naukę w szkole podstawowej, nie potrzebują komputera z najwyższej półki. Pierwszy komputer dla dziecka służy zazwyczaj przede wszystkim do nauki, zaś w wolnych chwilach dziecko może za jego pośrednictwem oglądać ulubione bajki bądź grać w proste gry edukacyjne.

Komputery do takich zastosowań nie muszą być zaawansowane technologicznie. Wystarczy postawić na tanią konfigurację opartą na procesorze Intel Core i3, zintegrowanej karcie graficznej, niewielkim dysku SSD oraz 4 GB pamięci RAM. Kilkuletnim dzieciom w trakcie używania komputera ze względów bezpieczeństwa powinni towarzyszyć rodzice.

Więcej szczegółowych informacji na temat tego, jaki komputer warto kupić dziecku, można znaleźć na https://www.komputronik.pl/informacje/jaki-komputer-dla-dziecka/.

Odpowiedni komputer dla dziecka – na co należy zwracać szczególną uwagę?

Oferta producentów komputerów jest bardzo szeroka, dlatego podjęcie decyzji, gdy nie posiadamy specjalistycznej wiedzy technologicznej, może być bardzo trudne. Warto wiedzieć, że to, na jaki komputer się zdecydujemy, powinno być uzależnione od tego, do jakich celów urządzenie ma być wykorzystywane.

W przypadku, gdy nasze dziecko będzie wykorzystywać komputer jedynie do celów edukacyjnych lub oglądania filmów, doskonale sprawdzi się prosty zestaw komputerowy. Z kolei jeśli chcielibyśmy sprawić prezent nastolatkowi, który uwielbia gry komputerowe, wówczas warto postawić na droższy model gamingowy.

Komputer stacjonarny powinien mieć dobry procesor. Najlepiej, gdy jest to procesor czterordzeniowy. W przypadku komputerów dedykowanych graczom dobrze, gdy jest to procesor najnowszej generacji – wówczas są większe szanse, iż nasze dziecko będzie mogło grać w najnowsze gry.

Kolejna kwestia to rodzaj dysku twardego. Znacznie szybszy zapis i odczyt danych oferują dyski SSD, dlatego z roku na rok coraz mocniej wypierają z rynku dyski HDD starszego typu. Następny element, o którym nie można zapomnieć, to pamięć RAM. Komputer dla gracza powinien mieć najlepiej minimum 16 GB pamięci RAM, jednakże w przypadku, gdy kupujemy komputer do zwykłych zastosowań, w zupełności wystarczą 4 GB RAM. 

Przy szukaniu komputera należy też zwrócić uwagę na kartę graficzną. Gdy kupujemy komputer, który ma służyć do grania w gry, warto postawić na kartę graficzną z wyższej półki, np. nVidia GTX lub nVidia RTX. Z kolei, gdy nasze dziecko będzie jedynie surfowało po sieci, wtedy w zupełności wystarczy zintegrowany układ graficzny.

Samodzielna konfiguracja komputera – jak to działa?

Jeśli chcemy mieć pewność, że komputer będzie w pełni dopasowany do naszych potrzeb, można zdecydować się na jego samodzielne zbudowanie od podstaw. Dzięki temu komputer ma takie podzespoły, jakie samodzielnie wybierzemy. O tym, jak wygląda samodzielna konfiguracja PC, można przeczytać więcej na https://www.komputronik.pl/advanced-configurator/.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

***

Materiał partnera.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: