Rusza przedsprzedaż wyjątkowej kolekcji akcesoriów MagSafe od Oakywood – produkt “premium”, na jaki czekaliśmy

Tomek Czech   8 grudnia 2022

Oakywood, znana Wam już z pewnością polska firma z Podhala, która od pewnego czasu podbija również rynki międzynarodowe, rozpoczęła dzisiaj przedsprzedaż nowej, wyjątkowej kolekcji drewnianych akcesoriów z MagSafe, nad którą projektanci Oakywood pracowali przez ostatnich 12 miesięcy.

Kolekcja MagSafe to propozycja dla osób, korę mają dość byle jakich, plastikowych akcesoriów do sprzętu Apple. Zaprezentowane dzisiaj nowe akcesoria Oakywood to bez wątpienia produkt premium – z eleganckim, nowoczesnym designem, wykonane ręcznie z najwyższej jakości certyfikowanych materiałów.

Oakywood. MagSafe Reinvented.

Kolekcja MagSafe została stworzona w duchu estetyki japandi, czyli połączenia minimalistycznej, oszczędnej formy z maksymalną funkcjonalnością.

Składa się z czterech, spójnych pod względem designu produktów:

  • podstawki MagSafe dla iPhone’a
  • stacji dokującej dla Apple Watcha
  • uchwytu MagSafe na półkę – Desk Shelf Mount
  • uchwytu MagSafe na ścianę – Wall Mount

Każde akcesorium to połączenie naturalnego, litego drewna (dębowego lub orzechowego) z malowanym proszkowo aluminium o specyficznej, chropowatej strukturze. Wszystkie dostępne są w trzech kolorach: dąb, orzech lub czarny.

Jak mówi projektantka kolekcji, Magdalena Gembala, zestaw akcesoriów MagSafe to odpowiedź na zidentyfikowane potrzeby osób używających na co dzień ładowarek Apple. Zostały one zaprojektowane tak, by pozwalały wygodnie korzystać z iPhone’a czy Apple Watcha i jednocześnie maksymalnie zoptymalizować przestrzeń na biurku. Są efektem intensywnych prac projektowych, które trwały ponad rok. W tym czasie powstało aż 97 prototypów!

Przyjrzyjmy się dokładnie wszystkim produktom z kolekcji.

MagSafe iPhone Stand

Podstawka pod iPhone’a umożliwia umieszczenie telefonu w pozycji pionowej lub poziomej i jest kompatybilna ze wszystkimi modelami iPhone’a 12, 13 i 14.

Składa się z frezowanego drewnianego oparcia nachylonego pod ergonomicznym kątem 25 stopni, co – jak pokazały liczne testy – pozwala na najbardziej komfortowe korzystanie z iPhone’a w trakcie ładowania oraz solidnej aluminiowej podstawy o wadze aż 700 g i nisko położonym środku ciężkości, co gwarantuje maksymalną stabilność.

Co ciekawe, konstrukcja standu umożliwia wyciągnięcie magnetycznego uchwytu i ładowanie telefonu w innym miejscu (a nawet w podróży), w pozycji poziomej. Uchwyt jest na tyle masywny, że dociąża ładowarkę MagSafe w takim stopniu, żeby nie przesuwała się po blacie.

Aluminiowy uchwyt ma jeszcze jedną ważną funkcje – przejmuje ciepło wytwarzane przy ładowaniu, nie pozwalając na nadmierne nagrzanie się iPhone’a.

Cena MagSafe iPhone Stand w kolorze dębu i czarnym to 600 zł, ale w przedsprzedaży można go kupić za 540 zł.

Stojak z pozyskiwanego w USA drewna orzechowego kosztuje nieco więcej – 640 zł, a w przedsprzedaży – 576 zł.

Zestaw nie zawiera ładowarki MagSafe.

Zamów w przedsprzedaży 

Magnetic Charging Apple Watch Stand

Apple Watch Stand od Oakywood to wygodny stojak, który pozwala ładować zegarek z Cupertino za pomocą magnetycznej ładowarki dołączanej przez Apple do zestawu z Apple Watchem.

Podstawa jest wykonana z drewna i ma nisko osadzony środek ciężkości, co zapewnia stabilność i stanowi optymalne podparcie dla ładującego się Apple Watcha.

Podobnie, jak w przypadku stojaka dla iPhone’a, również tutaj magnetyczny uchwyt można wyciągnąć, żeby naładować Apple Watcha w innym miejscu, w pozycji poziomej. Odpowiednio dociąża on ładowarkę, żeby nie przesuwała się po blacie.

Stand możemy ustawić np. przy łóżku, żeby korzystać z trybu nocnego Apple Watcha lub na biurku, żeby używać go jako tradycyjnego zegarka wyświetlającego godzinę.

Magnetic Charging Apple Watch Stand jest kompatybilny ze wszystkimi modelami Apple Watcha oraz z oryginalną ładowarką Apple Watch Magnetic Charger.

Stojak w kolorze dębu oraz czarnym kosztuje 360 zł, a w przedsprzedaży – 324 zł

Za wersję z drewna orzechowego trzeba zapłacić 400 zł, ale w przedsprzedaży możemy ją zamówić za 360 zł.

Zestaw nie zawiera ładowarki Apple Watch.

Zamów w przedsprzedaży 

MagSafe iPhone Wall Mount

MagSafe iPhone Wall Mount to, jak sama nazwa wskazuje, uchwyt, pozwalający przymocować ładowarkę MagSafe do ściany. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy przymocowali go do innej, płaskiej powierzchni.

Montaż odbywa się za pomocą mocnej taśmy 3M, która znajduje się w zestawie lub śruby M4.

Uchwyt możemy więc przymocować tam, gdzie niewygodnie jest nam ustawić tradycyjną ładowarkę czy podstawkę – w kuchni, w garażu, w łazience, a nawet obok łóżka, jeśli mocowanie iPhone’a na ścianie odpowiada nam bardziej niż ustawienie go na szafce nocnej.

Podobnie, jak w pozostałych akcesoriach z tej kolekcji, konstrukcja MagSafe iPhone Wall Mount umożliwia wyciągnięcie metalowego uchwytu i ładowanie iPhony’a w innym miejscu.

Cena produktu to 320 zł (w przedsprzedaży – 288 zł) w przypadku wersji z drewna dębowego w kolorze naturalnym i czarnym.

Wersja z drewna orzechowego kosztuje 360 zł (324 w przedsprzedaży).

Zestaw nie zawiera ładowarki MagSafe.

Zamów w przedsprzedaży 

MagSafe iPhone Desk Shelf Holder

MagSafe iPhone Desk Shelf Holder to uchwyt pozwalający zamontować ładowarkę MagSafe na półce na biurku. Oczywiście najlepiej sprawdzi się ze stworzoną przez Oakywood półką Desk Shelf.

To propozycja dla osób, które szukają dodatkowej przestrzeni na biurku lub dla takich, którym najwygodniej korzystać z iPhone’a przymocowanego na wysokości pomiędzy blatem biurka a powierzchnią półki.

A być może dla takich, którym taka forma mocowania wydaje się najbardziej estetyczna.

Uchwyt posiada zaprojektowany przez Oakywood stalowy mechanizm zacisku, który umożliwia stabilne przymocowanie uchwytu do każdej półki lub blatu o grubości do 3 cm.

Kąt nachylenia oparcia to także 25 stopni, co ma zapewnić maksymalny komfort używania iPhone’a podczas ładowania.

Uchwyt na półka kosztuje 360 zł (w przedsprzedaży – 324 zł), w przypadku wersji z drewna dębowego w kolorze naturalnym i czarnym.

Wersja z drewna orzechowego kosztuje 400 zł (w przedsprzedaży – 360 zł).

Zamów w przedsprzedaży 

***

Więcej drewnianych produktów Oakywood znajdziecie na oficjalnej stronie producenta.

Z miłości do Apple

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: