iPhone 15 Ultra – na taki telefon czekamy!

Tomek Czech   8 grudnia 2022

Od dawna czekamy na iPhone’a, który będzie wyglądał znacząco inaczej niż obecne modele. Wizualizację takiego właśnie smartfona z Cupertino pokazał dobrze znany fanom Apple YouTuber – Vadim Yuryev.

iPhone 15 Ultra, bo o nim mowa, ma być telefonem “premium” – z lekką, ale niezwykle mocną obudową z tytanu, zaokrąglonymi tylnymi krawędziami i ogólnie mocno odmienionym dizajnem.

berrolia

iPhone 15 Ultra – “premium feel”

O tym, że Apple zamierza wprowadzić na rynek iPhone’a w wersji Ultra donosił kilka tygodni temu dobrze poinformowany Mark Gurman z Bloomberga. Nie jest jednak przesądzone, że taki model pojawi się już w przyszłym roku.

Jeśli tak się stanie, z pewnością zastąpi on wersję “Pro Max”. Z pojawiających się od wielu miesięcy przecieków na temat flagowca z 2023 r. wiemy, że ma on zostać wyposażony w aparat peryskopowy, chip A17 Bionic wykonany w litografii 3 nm, tytanową ramę boczną, port USB-C oraz zaokrąglone krawędzie tylnej części obudowy.

Wizualizację takiego właśnie iPhone’a 15 Ultra zaprezentował Vadim Yuryev, współpracujący przy tym projekcie ze świetnym grafikiem 3D – @rendersbyshailesh.

Według mnie, telefon wygląda rewelacyjnie. Choć jeśli rzeczywiście miałaby zniknąć “wyspa” tylnej kamery, to nowy iPhone musiałby być znacząco grubszy od obecnych modeli.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: