Apple Music Sing – co to jest i jak działa

Łukasz Bernaczyk   20 grudnia 2022

Wraz z ostatnimi wersjami swoich systemów operacyjnych, Apple udostępniło nową, świetną funkcjonalność – Apple Music Sing, która z pewnością spodoba się wszystkim fanom karaoke.

berrolia

Apple Music Sing – co to jest i jak działa

Apple Music Sing to nowa funkcja do urządzania sesji karaoke dla subskrybentów Apple Music posiadających iPhone’a, iPada lub Apple TV z zainstalowanym najnowszym systemem operacyjnym (iOS 16.2, iPadOS 16.2, tvOS 16.2).

Pozwala ona osobno sterować głośnością wokalu i wyświetla na żywo słowa utworu. W ten sposób zapewnia użytkownikom większą kontrolę i lepszą synchronizację podczas śpiewania ulubionych kawałków.

Apple Music Sing ma wiele różnych trybów wyświetlania tekstu, dzięki czemu można na przykład śpiewać solo, w duecie lub same chórki.

Apple Music Sing udostępnia kilka trybów śpiewania:

  • Słowa utworu na żywo: Użytkownicy mogą śpiewać do ulubionej muzyki, śledząc animowane słowa utworu, które poruszają się w rytm wokalu.
  • Partie chórków: Linie wokalne śpiewane w tle mogą być animowane niezależnie od wokalu prowadzącego, co ułatwia ich śledzenie.
  • Tryb śpiewu w duecie: Jeśli wokalistów jest wielu, to są oni widoczni po przeciwnych stronach ekranu. Dzięki temu łatwiej śpiewać utwory wykonywane w duecie lub z udziałem wielu wykonawców.

Ponadto Apple udostępnia w Apple Music ponad 50 specjalnych playlist zoptymalizowanych pod kątem funkcji Apple Music Sing. Playlisty podzielone są według kategorii, takich jak:

  • “śpiewaj hity”
  • “śpiewaj według gatunku”
  • “śpiewaj według dekady”

Zobacz wszystkie nowości w:

Mac od ręki i w super cenie!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: