Ważna nowość dla AirTaga – Apple wyjaśnia, co nowego znalazło się w ostatnich aktualizacjach

Łukasz Bernaczyk   20 grudnia 2022

W ostatnim czasie Apple udostępniło dwa uaktualnienia oprogramowania dla swojego lokalizatora, jednak bez wyszczególnienia, jakie zmiany te aktualizacje wnoszą. Teraz wreszcie dowiedzieliśmy się oficjalnie, jakie nowości otrzymał AirTag.

berrolia

Co nowego w ostatnich aktualizacjach Air Tag

10 listopada Apple udostępniło nową wersję oprogramowania AirTag oznaczoną jako 2.0.24, a nieco ponad miesiąc później kolejną – 2.0.36.

Firma z Cupertino długo nie podawała informacji o tym, jakie zmiany wniosły obie aktualizacje. Dopiero teraz na stronie wsparcia Apple pojawiły się oficjalne specyfikacje wspomnianych aktualizacji.

Dużą nowości wniosło do AirTaga uaktualnienie 2.24 – umożliwiło “precyzyjne lokalizowanie”, aby pomóc zlokalizować nieznany, wykryty AirTag poruszający się z użytkownikiem (wymaga iPhone’a 11 lub nowszego).

Kiedy nasz iPhone wykryje AirTaga poruszającego się wraz z nami, nasz iPhone umożliwi precyzyjne zlokalizowanie go, a następnie jego deaktywację.

Jeśli iPhone jest wybudzony, użytkownik otrzyma powiadomienie o tym, że AirTag, który jest oddzielony od swojego właściciela, podróżuje z użytkownikiem, a lokalizator dodatkowo wyemituje dźwięk.

Niestety, do czasów aktualizacji 2.0.24 na całym świecie odnotowano wiele przypadków  wykorzystania AirTagów do nielegalnego śledzenia ludzi bez ich wiedzy.

Funkcja ta jest o tyle ważna, że zapobiega właśnie takiemu używaniu AirTaga – jako nielegalnego urządzenia śledzącego.

Druga z aktualizacji, oznaczona symbolem 2.0.36, usuwa błąd związany z nieaktywującym się w niektórych przypadkach akcelerometrem wbudowanym w AirTaga.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: