Aplikacja Apple TV może już wkrótce trafić na smartfony i tablety z Androidem

Łukasz Bernaczyk   22 grudnia 2022

Jeżeli informacje od jednego z wiarygodnych leakerów znajdą potwierdzenie w rzeczywistości, to już niedługo użytkownicy smartfonów i tabletów z Androidem będą mogli skorzystać z serwisu i aplikacji Apple TV. To kolejny krok Apple w otwieraniu się na inne niż własne systemy operacyjne.

berrolia

Apple TV na Androidzie?

Leaker o pseudonimie AppleShrimpPro, który może się pochwalić solidną historią wiarygodnych przecieków, podał na Twitterze, że Apple przygotowuje się do wypuszczenia aplikacji Apple TV na telefony i tablety z systemem Android.

Obecnie wersja beta apki Apple TV na urządzenia mobilne z Androidem jest ponoć w trakcie testów wewnętrznych Apple, jednak – jak twierdzi leaker – premiera finalnej wersji ma nastąpić niedługo.

Wypuszczenie aplikacji Apple TV na urządzenia mobilne z Androidem jest o tyle ważne, że po raz kolejny potwierdza zmianę strategii Apple dotyczącej własnych aplikacji, serwisów i usług.

W przeszłości firma z Cupertino tworzyła oprogramowanie i usługi wyłącznie dla użytkowników swojego sprzętu.

W 2015 Apple udostępniło serwis i aplikację Apple Music użytkownikom smartfonów i tabletów z Androidem. Z kolei w 2020 roku apka Apple Tv trafiła na pierwsze telewizory z Androidem i choć początkowo były to tylko modele Sony Bravia, to już rok później aplikacja Apple TV została udostępniona w wersjach na zdecydowaną większość smart tv oraz na urządzenia Chromecast.

Apple najwyraźniej stwierdziło, że potężny rynek urządzeń z Androidem jest bardzo atrakcyjnym finansowo i skoro może na nim sporo zarobić, to dlaczego ma z takiej opcji rezygnować.

Produkty Apple w super cenach

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: