Apple podnosi cenę wymiany baterii w iPhonie. I to sporo…

Tomek Czech   2 stycznia 2023

Apple poinformowało dzisiaj na swojej stronie, że niedługo podniesie oficjalne ceny pogwarancyjnej wymiany baterii we wszystkich modelach iPhone’a starszych niż iPhone 14. Podwyżka nie będzie mała.

berrolia

Droższa wymiana baterii w iPhonie

Po premierze iPhone’ów 14 okazało się, że cena wymiany baterii w tych modelach jest drastycznie wyższa niż w przypadku poprzednich iPhone’ów – wynosi aż 589 zł, co oznacza podwyżkę o 80% (cena wymiany baterii w iPhone’ach 13 i kilku innych poprzednich wersjach to 329 zł).

Teraz Apple postanowiło zmniejszyć różnicę w cenie wymiany baterii pomiędzy najnowszymi i nieco starszymi iPhone’ami. Niestety nie poprzez obniżenie ceny wymiany akumulatora w iPhone’ach 14, lecz przez podwyższenie jej dla wcześniejszych modeli.

Na stronie Apple pojawił się dziś komunikat, że od 1 marca cena pogwarancyjnej wymiany baterii we wszystkich modelach iPhone’a starszych od iPhone’a 14 wzrośnie o 130 zł.

Obecna opłata za pogwarancyjny serwis baterii będzie obowiązywała do końca lutego 2023 roku. Z dniem 1 marca 2023 roku opłata za pogwarancyjny serwis baterii zostanie zwiększona o 130 zł dla wszystkich modeli iPhone’a starszych niż iPhone 14.

Oficjalny cennik obowiązuje we wszystkich autoryzowanych serwisach Apple.

Niewykluczone, że firma z Cupertino podniesie też ceny innych usług serwisowych dla starszych iPhone’ów – wraz z premierą iPhone’ów 14 wzrosły dla tych modeli ceny m.in. wymiany wyświetlaczy, wymiany tylnego aparatu oraz wymiany całego urządzenia.

iPhone 14 Pro i Pro Max – lista modeli dostępnych od ręki (aktualizowana na bieżąco)

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: