Kolejna rewolucja Apple rozpocznie się wiosną – poznaliśmy szczegóły

Tomek Czech   9 stycznia 2023

Gogle VR/AR będą zdecydowanie najważniejszym produktem Apple w 2023 roku. Tim Cook i reszta firmy mocno wierzy, że rozszerzona rzeczywistość zapoczątkuje kolejną rewolucję w świecie nowych technologii. Właśnie poznaliśmy kilka szczegółów dotyczących prezentacji i daty premiery gogli, które najprawdopodobniej zostaną nazwane “Reality Pro”.

berrolia

Gogle “Reality Pro” od Apple – data premiery

Z informacji zdobytych przez Marka Gurmana z Bloomberga wynika, że Apple planuje pokazać światu swoje gogle podczas konferencji, która odbędzie się wiosną tego roku. Nie wiadomo, w którym miesiącu się ona odbędzie, ale w ostatnich latach firma z Cupertino prezentowała nowe produkty najczęściej w marcu lub kwietniu.

Kolejnym etapem będzie konferencja WWDC ’23 (odbędzie się najprawdopodobniej w czerwcu), na której Apple zdradzi więcej szczegółów na temat systemu operacyjnego gogli – xrOS i zachęci deweloperów do tworzenia aplikacji dla nowego urządzenia. Źródła Gurmana podają, że prototypy urządzenia już zostały przekazane kilku największym firmom deweloperskim, więc podczas wiosennej prezentacji gogli powinniśmy zobaczyć zapowiedź pierwszych aplikacji.

Jak informowaliśmy wczoraj, z powodu intensywnych prac nad xrOS Apple zrezygnowało z wprowadzenia do iOS 17 kilku planowanych wcześniej nowych funkcji (więcej szczegółów).

Gogle mają trafić do sprzedaży jesienią tego roku – ich sklepowa premiera odbędzie się najprawdopodobniej w październiku lub listopadzie.

Kilka dni temu The Information podawało, że Apple planuje wycenić urządzenie na około 3 tysiące dolarów. W Polsce przełożyły się to na około 20 tysięcy złotych.

The Information zdradziło też wiele niezwykle ciekawych technicznych szczegółów na temat urządzenia – wszystkie je znajdziesz tutaj.

Mark Gurman podaje przy okazji, że informacje o tym, że Apple planowało prezentację gogli na styczeń 2023 r. – jak donosiliśmy wiele miesięcy temu – były prawdziwe. Ale ostatecznie Cupertino musiało zmienić plany z powodu opóźnień w pracach nad urządzeniem.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: