Niestety – nie liczcie na poważniejsze nowości w tych 4 produktach Apple w 2023 roku

Łukasz Bernaczyk   9 stycznia 2023

Najnowszy newsletter dobrze poinformowanego redaktora Bloomberga, Marka Gurmana, przynosi nieciekawe informacje na temat czterech ważnych urządzeń Apple, które – jak wynika z przecieków – w tym roku nie otrzymają większych zmian, miedzy innymi w związku z przesunięciem wszystkich sił do prac nad spodziewanymi w czerwcu goglami AR/VR od Apple.

berrolia

4 produkty Apple bez większych zmian w 2023

Mark Gurman rozesłał wczoraj swój najnowszy newsletter “Power On”. Informacje w nim zawarte mogą sprawić, że wiele osób, które w tym roku planowały wymianę swoich urządzeń na nowe, może poczuć się rozczarowanymi.

Według Gurmana, zbliżająca się już teraz wielkimi krokami premiera gogli AR/VR od Apple oraz powiązanego z nimi zupełnie nowego systemu operacyjnego xrOS spowodowała, że firma z Cupertino przesunęła wszystkie zasoby ludzkie właśnie do tego projektu.

Niestety odbije się to w tym roku na innych dobrze znanych produktach i systemach operacyjnych Apple.

iPad

Pierwszą ofiarą są iPady, które według redaktora Bloomberga nie otrzymają w 2023 roku żadnych poważniejszych zmian. Najbliższy termin, kiedy możemy spodziewać się znaczących nowości w tabletach z Cupertino to pierwsza połowa 2024 roku, kiedy to iPady Pro mają zostać wyposażone w ekrany OLED.

Nie oznacza to, że w 2023 r. nie zobaczymy żadnych nowych iPadów. Możliwe, że na rynek trafi nowy iPad, iPad mini oraz iPad Air, lecz zmiany w nich zawarte będą raczej “kosmetyczne”.

Apple Watch

Podobnie sprawa się ma z nowymi zegarkami od Apple – prawdopodobnie we wrześniu zobaczymy najnowszą serię Apple Watch Series 9, lecz bez żadnych nowych funkcjonalności, a raczej wyłącznie z pomniejszymi zmianami w specyfikacji.

AirPods

Kolejnym produktem, a w zasadzie grupą produktów, które nie zostaną poważniej zaktualizowane w tym roku są słuchawki AirPods.

Co prawda pojawiały się doniesienia o możliwej premierze drugiej generacji AirPods Max, lecz wygląda na to, że nie trafią one na rynek w tym roku. Możliwe natomiast, że Apple rozbuduje ofertę kolorystyczną pierwszej generacji “Maxów”.

Apple TV

Ostatnim, czwartym urządzeniem, które Gurman wskazuje, jako te bez poważniejszych zmian w 2023 roku, jest Apple TV. Przystawka telewizyjna z Cupertino została odświeżona w październiku 2022 r.

Poza brakiem większych zmian hardware’owych niektórych urządzeń, przesunięcie zasobów ludzkich do prac nad goglami AR/VR odbije się też negatywnie na tegorocznych wersjach systemów operacyjnych Apple. Wczoraj pisaliśmy właśnie o takiej sytuacji w kontekście iOS 17 i iPadOS 17, lecz z pewnością znacznie mniejsze zmiany niż początkowo planowano zobaczymy w macOS 14, watchOS 10, czy tvOS 17.

Więcej o goglach AR/VR od Apple przeczytacie tutaj. Premiera tego urządzenia spodziewana jest wiosną, jeszcze przed konferencją WWDC 2023.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: