Nowy MacBook Pro 16″ M2 Pro/Max z rekordowym czasem pracy na baterii

Tomek Czech   18 stycznia 2023

Apple zaprezentowało wczoraj nowe MacBooki Pro 14″/16″ z M2 Pro i M2 Max. Większy z nich, 16-calowy, oferuje do 22 godzin pracy na baterii, co jest rekordem w historii MacBooków.

berrolia

Nowy MacBook Pro 16″ – rekordowy czas pracy na baterii

Poprzednie modele MacBooków Pro z M1 Pro i M1 Max oferowały 17 godzin pracy na baterii (model 14-calowy) i 21 godzin (model 16-calowy).

Dzięki nowym, jeszcze bardziej energooszczędnym układom M2 Pro i M2 Max inżynierom z Cupertino udało się dodać jeszcze godzinę – najnowszy model 14-calowy oferuje do 18 godzin pracy na jednym ładowaniu, a model 16-calowy do 22 godzin.

Apple chwali się, że jest to rekord w całej historii MacBooków:

M2 Pro i M2 Max ułatwiają nowym modelom MacBooka Pro i Maca mini spełnianie wysokich standardów Apple w zakresie energooszczędności. Energooszczędność układu scalonego Apple sprawia, że bateria nowego MacBooka Pro osiąga najwyższą wydajność w historii Maca i wystarcza na nawet 22 godziny pracy.

Dla porównania, czas pracy na baterii innych modeli MacBooków:

  • MacBook Pro 13″ M1/M2: 20 godzin;
  • MacBook Air M1/M2: 18 godzin;
  • MacBook Pro 13″ (Intel, 2020): 10 godzin;
  • MacBook Air (Intel, 2020): 12 godzin;
  • MacBook Pro 16″ (Intel, 2019): 11 godzin.

Wyraźnie widzimy znaczne zwiększenie czasu pracy na jednym ładowaniu dzięki dzięki zastosowaniu własnych chipów z serii “M”, nieporównywalnie bardziej energooszczędnych od procesorów Intela.

Przeczytaj o wczorajszych nowościach:

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: