Pierwsze testy wydajności nowego Maca mini z M2 Pro pokazują olbrzymi przyrost mocy w stosunku do M1 Pro, a nawet do M1 Max

Łukasz Bernaczyk   20 stycznia 2023

W sieci pojawiły się pierwsze wyniki testów wydajności nowego Maca mini z najnowszym procesorem od Apple – M2 Pro. Przyrost mocy w porównaniu do układów M1, szczególnie w teście multi-core, jest ogromny.

berrolia

Mac mini z M2 Pro w pierwszych testach Geekbench

We wtorek Apple zaprezentowało nowego Maca mini z procesorem M2 oraz M2 Pro oraz nowe MacBooki Pro z układami M2 Pro i M2 Max.

Teraz w sieci pojawiły się pierwsze testy wydajności nowego “mini” z układem M2 Pro.

Testy single-core, czyli pojedynczego rdzenia, pokazały wynik 1952 pkt. dla układu M2 Pro, co jest wynikiem niemal identycznym jak w układzie M2 (1951 pkt.) oraz wynikiem o 18% lepszym niż w w przypadku układu M1 (1651 pkt.).

Prawdziwe zaskoczenie stanowią wyniki wielowątkowego testu multi-core, gdzie M2 Pro uzyskał 15013 pkt, co jest osiągnięciem o 66% wyższym niż w przypadku układu M2 (9 003 pkt) oraz aż o 189% wyższym od wyniku układu M1 (5181 pkt).

Co ciekawe, wyniki układu M2 Pro są lepsze od wyników, które uzyskał najmocniejszy procesor Apple z serii M1, czyli układ M1 Max (single-core: 1 727 pkt, multi-core 12643 pkt.).

Przy tak imponujących wynikach układu M2 Pro, aż cieżko sobie wyobrazić jakie wyniki zanotuje układ M2 Max. Oczywiście jak tylko testy najmocniejszego obecnie procesora z linii M2 trafią do sieci, nie zapomnimy Was o tym poinformować.

Tymczasem więcej o najnowszym Macu mini przeczytacie tutaj.

Produkty Apple w super cenach

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: