Raport: nowy MacBook Air będzie miał chip M3 w technologii 3 nm

Tomek Czech   19 stycznia 2023

Apple planuje wprowadzić do sprzedaży nowy model MacBooka Air wyposażonego w układ M3 stworzony w litografii 3 nm – podaje tajwański Digitimes. Premiera komputera ma odbyć się w drugiej połowie tego roku.

berrolia

Nowy MacBook Air (2023)

Źródła Digitimes nie podają żadnych dodatkowych informacji na temat nowego Aira.

Z wcześniejszych doniesień z bardzo wiarygodnych źródeł (Mark Gurman, Ross Young) wiemy, że Apple od dawna pracuje nad 15-calowym modelem MacBooka Air, i że zaplanowało jego premierę na 2023 r. W zeszłym miesiącu Ross Young podawał, że laptop może trafić do sprzedaży już w pierwszej połowie 2023 r. (mógłby zostać zaprezentowany np. w czerwcu na WWDC, jak przed rokiem Air z M2).

Według Marka Gurmana z Bloomberga 15-calowy MacBook Air będzie największą nowością Apple w 2023 r., jeśli chodzi o laptopy.

Firma TSMC, produkująca dla Apple procesory, już pod koniec grudnia rozpoczęła produkcję chipów w technologii 3 nm. Z pewnością trafią one do tegorocznych iPhone’ów 15 Pro i Pro Max w postaci układu A17 Bionic. Być może Apple wyposaży w nie również swoją najważniejsza nowość w tym roku – gogle MR, których premiera spodziewana jest już wiosną.

Chipy w litografii 3 nm, oprócz większej wydajności, będą oferowały znacznie wiekszą energooszczędność, co jest niezwykle ważne w przypadku laptopów. Jest duża szansa, że MacBook Air z chipem 3 nm pobije rekord czasu pracy na baterii ustanowiony właśnie przez nowego MacBooka Pro 16″ z M2 Pro/M2 Max (22 godziny).

Niedawno Ross Young podawał również, że w 2024 r. Apple wprowadzi na rynek MacBooka Air z ekranem OLED.

Produkty Apple w super cenach

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: