Raport: nowy MacBook Air z ekranem 15,5″ i M2/M2 Pro już wiosną 2023

Łukasz Bernaczyk   16 grudnia 2022

Według znanego analityka i speca od wyświetlaczy – Rossa Younga, Apple pracuje nad nowym, większym MacBookiem Air  z ekranem 15,5 cala, którego premiera miałaby się odbyć już wiosną przyszłego roku.

berrolia

MacBook Air 15″ na początku 2023

Rossa Younga chyba nie trzeba już nikomu przedstawiać. Ten specjalista ds. wyświetlaczy o bardzo dobrych kontaktach w łańcuchach dostaw Apple twierdzi, że już wiosną 2023 roku zobaczymy nowego MacBooka Air z ekranem o przekątnej 15,5 cala.

Będzie to największy dotychczas MacBook Air, o znacznie większym ekranie od poprzedników. Przypomnę, że obecnie sprzedawany model ma przekątną 13,6 cala, poprzednie miały wyświetlacze 13,3 cala.

Poza większym ekranem nowy, 15-calowy MacBooka Air  ma się charakteryzować tym samym dizajnem, co obecny, przeprojektowany MacBook Air z M2, z płaskimi bokami, równą grubością na całej szerokości, dużym gładzikiem Force Touch oraz klawiaturą z pełnowymiarowymi klawiszami funkcyjnymi.

Urządzenie ma otrzymać układ Apple M2 lub, w droższej wersji – M2 Pro. Ponadto będzie wyposażone w złącze MagSafe, nowszy system głośników oraz kamerę FaceTime 1080p.

Według Younga, prace nad nowym MacBookiem Air 15,5″ już trwają, a w pierwszym kwartale 2023 roku rozpocznie się seryjna produkcja wyświetlaczy dla tego laptopa. Do sprzedaży komputer ma trafić już wiosną.

Cena nowego “Aira” nie jest jeszcze znana.

Kilka dni temu Ross Young podawał, że w 2024 r. Apple wprowadzi na rynek MacBooka Air z ekranem OLED.

Apple pod choinkę? Lantre ma dla Was listę najlepszych prezentów w wyjątkowo niskich cenach!

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: