Raport: Apple wprowadzi do sprzedaży MacBooka Air z ekranem OLED

Tomek Czech   12 grudnia 2022

Z najnowszych informacji podawanych przez eksperta globalnego rynku wyświetlaczy – Rossa Younga, wynika, że Apple przymierza się do wprowadzenia na rynek swojego pierwszego laptopa z ekranem OLED. Do sprzedaży tafią też iPady z wyświetlaczem OLED.

berrolia

MacBook Air i iPady Pro z ekranem OLED

Ross Young ma bardzo wiarygodne źródła wśród azjatyckich podwykonawców Apple dostarczających wyświetlacze do urządzeń firmy z Cupertino. Jest ostrożny w swoich prognozach, a podawane przez niego informacje o nowych produktach Apple zawsze się sprawdzają.

Teraz Young informuje, że pierwszym komputerem Apple z ekranem OLED będzie 13-calowy MacBook Air. Jego premiera jest obecnie planowana na 2024 r. Wcześniej ekspert podawał, że panel OLED w pierwszym laptopie z Cupertino będzie wspierał odświeżanie z częstotliwością do 120 Hz.

Przypomnę, że w 2023 r. spodziewamy się premiery nowego, większego modelu MacBooka Air – z ekranem o przekątnej 15 cali. Nadal będzie to jednak wyświetlacz LCD.

Apple pod choinkę? Lantre ma dla Was listę najlepszych prezentów w wyjątkowo niskich cenach!

Z informacji uzyskanych przez Younga wynika, że w 2024 r., razem z MacBookiem Air z ekranem OLED pojawia się też pierwsze iPady z takim wyświetlaczem. Będą to oczywiście iPady Pro 11″ i 12,9″.

Obecny model 12,9-calowego iPada Pro posiada ekran mini-LED nazwany przez Apple „Liquid Retina XDR”. Posiada ponad 10 tys. diod mini-LED, co pozwala mu osiągnąć bardzo wysoką jasność  – 1000 nitów na całym ekranie i 1600 nitów jasności szczytowej. Dzięki ponad 2,5 tys. stref miejscowego przyciemniania możliwe jest osiągniecie również niezwykle wysokiego kontrastu o współczynniku 1 000 000:1.

Wszystko to pozwala na osiągniecie bardzo głębokiej, “prawdziwej” czerni. Widać to wyraźnie na porównaniu z ekranem LCD w poprzednim modelu – zobacz tutaj.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: