Zobacz spektakularne Dali Kore na żywo podczas Road Show

Tomek Czech   23 stycznia 2023

Nieskazitelny dźwięk i nowoczesny design – monumentalne kolumny Dali Kore były jedną z głównych atrakcji ostatniego Audio Video Show 2022 – największej w Polsce wystawy sprzętu audio-video. Teraz ruszyły w drogę i możecie na własnej skórze przekonać się, jak brzmią kolumny, które są pokazem siły i wieloletniego doświadczenia duńskiej marki Dali. Znajdziecie je w wybranych salach odsłuchowych Audio Forum i Denon Store.

berrolia

Dali Kore Road Show

“Dali Kore to najlepszy głośnik audiofilski, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy. To kulminacja wszystkiego, czego nauczyliśmy się w ciągu czterech dekad projektowania i produkcji głośników w jednym wybitnym głośniku” – piszą inżynierowie uznanej duńskiej firmy. Obok takiego opisu nie można przejść objętnie.

Podwójne 11,5-calowe przetworniki basowe wykorzystują nową technologię Balanced Drive z podwójną cewką oraz najnowszy materiał SMC Gen-2. Połączenie tych elementów zapewnia potężną wydajność z ultra niskim poziomem zniekształceń, co pozwala usłyszeć i poczuć każdy szczegół w zakresie niskich częstotliwości.

Premierowy, dedykowany 7-calowy przetwornik średniotonowy jest połączeniem technologii Balanced Drive SMC nowej generacji oraz charakterystycznej dla Dali membrany z papieru i włókna drzewnego wraz z nowym, lżejszym i cieńszym gumowym zawieszeniem. “Pozwala to doświadczyć zapierających dech w piersiach detali w zakresie średnich tonów, które można niemalże dotknąć” – pisze Dali.

Nowy hybrydowy głośnik wysokotonowy EVO-K to najnowsza odsłona sygnowanej przez Dali technologii hybrydowych głośników wysokotonowych. Wyposażony w nową, powiększoną 35 mm miękką kopułkę wysokotonową opracowaną i produkowaną we własnej fabryce DALI oraz głośnik wstęgowy z całkowicie nową technologią magnesu i zwiększoną czułością, EVO-K zapewnia płynne, jednolite i zdumiewająco głębokie wysokie częstotliwości.

Zaprojektowany i wyprodukowany we własnej fabryce, DALI KORE łączy w sobie minimalizm i styl duńskiego wzornictwa z elegancją i prostotą charakterystyczną dla wysokiej klasy głośników DALI. Od pięknego forniru Ammara Ebony po ręcznie budowane przetworniki i zwrotnice, DALI KORE odzwierciedla najwyższy poziom rzemiosła, który opiera się na wszystkim, czego nauczyliśmy się od 1983 roku.

Dali Kore będzie można zobaczyć i odsłuchać:

  • w dniach 30 stycznia – 5 lutego w salonie Audio Forum w Łodzi;
  • w dniach 13 -19 lutego w salonie Denon Store we Wrocławiu.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: