Raport: iPhone 15 będzie miał nowy, “piękny” dizajn

Tomek Czech   23 stycznia 2023

Już w zeszłym roku pojawiły się informacje o tym, że iPhone 15 będzie wyglądał nieco inaczej niż obecne modele – krawędzie tylnej obudowy mają nie być płaskie, tylko zaokrąglone, w stylu iPhone’a 5c. Teraz okazuje się, że zmieni się również przedni panel telefonu. iPhone’y 15 zapowiadają się więc coraz ciekawej.

berrolia

iPhone 15 z nowym, “pięknym” dizajnem

Autorem przecieku jest leaker ukrywający się pod pseudonimem @ShrimpApplePro, który w przeszłości wielokrotnie podawał sprawdzone informacje na temat przyszłych produktów Apple.

Z jego informacji wynika, że w tym roku ponownie zobaczymy cztery nowe modele iPhone’a, w tych samych rozmiarach, co seria “14”. Wszystkie one będą posiadały zaokrąglone krawędzie również z przodu obudowy, choć ekran dalej będzie płaski.

Dodatkowo, iPhone’y 15 Pro i 15 Pro Max/Ultra będą miały jeszcze cieńsze ramki wokół ekranu. Całość ma dać podobny efekt, jak w najnowszych modelach Apple Watcha.

Osoba, która widziała prototypy iPhone’ów 15 opisuje nowy dizajn jako “piękny”, zwłaszcza w przypadku iPhone’a 15 Pro Max, nazywanego też “iPhonem 15 Ultra”.

Informatorzy ShrimpApplePro potwierdzają również wcześniejsze doniesienia, że dwa tańsze modele – iPhone 15 i iPhone 15 Plus – będą posiadały Dynamic Island, która zastąpi notcha.

Premiera iPhone’ów 15 spodziewana jest we wrześniu. Wszystko, co do tej pory wiemy o nowych flagowcach z Cupertino znajdziesz tutaj.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Grafika

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: