Zegarki Apple Watch “Series X” i Apple Watch SE 3 z większymi wyświetlaczami mogą trafić do sprzedaży w przyszłym roku

Łukasz Bernaczyk   9 lutego 2023

Według firmy analitycznej Omdia, w 2024 roku możemy zobaczyć Apple Watcha “Series X” zamiast “Series 10”. Tym modelem Apple miałoby uczcić 10. rocznicę powstania swojego smartwatcha, podobnie jak było to w przypadku iPhone’a X. “Series 10” ma otrzymać większy ekran, tak samo jak Apple Watch SE 3, który może trafić do sprzedaży również w przyszłym roku.

berrolia

Apple Watch “Series X” (2024)

Udostępnione wyniki analiz Davida Hsieh’a z firmy Omedia wskazują, że w przypadku swojego zegarka Apple może wykorzystać podobną strategię marketingową, jak w przypadku iPhone’a X i przyszłoroczny model Apple Watcha, zamiast “Series 10”, nazwać “Series X”.

Apple Watch “Series X” ma być wyposażony w ekran o przekątnej 1,89 cala w mniejszej wersji i 2,04 cala w większej. Oznacza to, że w stosunku do Apple Watch Series 8, rozmiar ekranu w “Series X” wzrośnie od 5% do 10%, w zależności od wielkości koperty.

O tym, że Apple może pracować nad Apple Watch “Series X” informowali już wcześniej inni analitycy i leakerzy. Czy zamiast “Series 10” Apple faktycznie użyje nazewnictwa “Series X”? Myślę, ze w tym momencie, poza paroma osobami z topowej kadry zarządzającej Apple, nie wie tego nikt.

Powyższe, jak i wcześniejsze przecieki na temat nazwy “Series X” należy traktować z dużą dozą ostrożności. Pochodzą one z łańcucha dostaw Apple, czyli od podwykonawców firny z Cupertino, którzy najczęściej mają małą widzę o tym, jak ostatecznie zostanie nazwany produkt, którego części produkują.

Co innego jest z informacją o większych wyświetlaczach – w tym temacie podwykonawcy mogą mieć pełną wiedzę, bo to oni tworzą dla Apple prototypy produktów, na długo przed ich premiera rynkową.

Apple Watch SE 3 (2024)

Analityk z Omdia w swoim raporcie zapowiada również na przyszły rok premierę Apple Watch SE 3. Budżetowy zegarek Apple w swojej 3, generacji ma otrzymać ekrany o wielkościach takich, jakimi obecnie charakteryzuje się Apple Watch Series 8.

Jeżeli Apple Watch SE 3 wraz z nowymi ekranami otrzymałby również węższe ramki, takie jak obecnie w Series 8, to oznaczałoby to, że koperty SE 3 będą miały 41 mm i 45 mm w miejsce obecnych 40 mm i 44 mm.

Przypomnę, że rok później, czyli w 2025 roku spodziewamy się premiery Apple Watcha Ultra w nowym wydaniu – z ekranem microLED.

Przypomnę też, że obecny model Apple Watch Ultra możecie teraz kupić w promocji taniej aż o 600 zł.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: