Raport: będzie Apple Watch Ultra z ekranem microLED, ale później, niż się spodziewano

Łukasz Bernaczyk   9 lutego 2023

Najnowsze wiadomości od dobrze poinformowanego speca od wyświetlaczy, Rossa Younga, wskazują, że nowa wersja zegarka Apple Watch Ultra, wyposażonego w ekran microLED zadebiutuje nie w 2024 r., jak do tej pory sądzono, ale dopiero w 2025 r.

berrolia

Apple Watch z wyświetlaczem microLED w 2025 roku

Ross Young to znany analityk oraz prezes Display Supply Chain Consultants (DSCC) z ponad 25-cio letnim doświadczeniem w szeroko pojętej tematyce wyświetlaczy.

Według najnowszych informacji, które Ross zdobył od firmy Osram, nowa generacja Apple Watch Ultra wyposażona w ekran microLED trafi do sprzedaży w 2025 roku.

To właśnie firma Osram jest obecnie głównym kandydatem do objęcia funkcji głównego dostawcy Apple w zakresiem małoformatowych wyświetlaczy microLED.

Informacje o tym, że Apple zamierza wprowadzić do swojego zegarka w wersji “Ultra” ekran microLED pojawiają się od dłuższego czasu. Do niedawna sądzono jednak, że premiera takiego modelu odbędzie się już w 2024 roku.

Co prawda Young nie podał żadnych dodatkowych informacji odnośnie specyfikacji ekranu microLED, który ma trafić do nowego Apple Watch Ultra, to wcześniejsze przecieki mówiły o nowej, jeszcze większej przekątnej ekranu, która ma wynosić 2,1 cala. Przypomnę, że obecna generacja Apple Watch Ultra posiada wyświetlacz o przekątnej 1,92 cala, a Apple Watch Series 8 ma ekran o przekątnej 1,77 cala.

Technologia microLED wykorzystuje bardzo małe, bo o rozmiarach między 3 μm a 100 μm (mniejsze od szerokości ludzkiego włosa) emisyjne diody nieorganiczne.

Trzy takie mikroskopijne diody tworzą jedne piksel, oferując przy tym dokładniejszy kolor, wysoki współczynnik kontrastu dla lepszego HDR i oglądania w nieoptymalnych warunkach oświetleniowych, wsparcie dla oglądania pod szerszymi kątami, mniejsze prawdopodobieństwo wypalenia ekranu w czasie w porównaniu z technologiami takimi jak OLED, szybkie czasy reakcji i niskie opóźnienia dla obsługi większej liczby klatek na sekundę oraz zmniejszone zużycie energii.

Mac od ręki i w super cenie!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: