Pierwsze zdjęcie tytanowego iPhone’a 15 Pro z USB-C i nowym dizajnem

Tomek Czech   17 lutego 2023

Wczoraj 9to5Mac opublikowało rendery iPhone’a 15 Pro stworzone na podstawie oficjalnych schematów CAD tegorocznego flagowca z Cupertino, którego premiera spodziewana jest jesienią. Niedługo potem w sieci pojawiło się zdjęcie, które ma przedstawiać port USB-C w iPhonie 15 Pro. Fotografia potwierdza też dwie inne nowości nowego modelu.

berrolia

iPhone 15 Pro – pierwsze zdjęcie?

Zdjęcie opublikował na Twitterze użytkownik @URedditor, który w przeszłości podawał już sprawdzone informacje na temat nowych produktów Apple. Twierdzi, że fotografia przedstawia port USB-C w iPhonie 15 Pro.

Jeśli zdjęcie jest prawdziwe, jest pierwszym zdjęciem nowego flagowca Apple. Do tej pory widzieliśmy jedynie schematy CAD i rendery lub innego rodzaju wizualizacje.

Port USB-C ma trafić do wszystkich czterech modeli iPhone’a 15, ale tylko w przypadku dwóch wersji “pro” ma posiadać wsparcie dla standardu USB 3.2 lub Thunderbolt 3, oferując transfer danych z szybkością 20Gb/s lub nawet 40Gb/s. Szybki transfer danych w iPhone’ach “pro” jest potrzeby przede wszystkim dla przenoszenia dużych plików foto w formacie ProRAW uzyskanych za pomocą kamery 48 MP i plików wideo nagranych w ProRes.

Port USB-C w dwóch tańszych wersjach przyszłorocznego smartfona z Cupertino, czyli iPhonie 15 i iPhonie 15 Plus, ma – tak jak port Lightning – wpierać jedynie standard USB 2.0, który umożliwia transfer danych z maksymalną prędkością 480 Mbps.

USB-C najprawdopodobniej umożliwi też szybsze niż dotychczas ładowanie iPhone’a. Najnowsze przecieki wskazują, że Apple może ograniczyć funkcjonalność portu USB-C w iPhone’ach 15 (więcej szczegółów).

Udostępnione wczoraj zdjęcie potwierdza też dwie inne nowości, które mają znaleźć się w nowych iPhone’ach.

Pierwszym jest tytanowa rama (wyłącznie w modelach “pro”) w miejsce dotychczasowej ramy ze stali nierdzewnej.

Tytan jest nie tylko bardzo wytrzymałym materiałem, który znacznie zwiększyłby odpornośc iPhone’a na upadki, ale jest też materiałem lekkim, dzięki czemu nowy flagowiec mógłby być znacznie lżejszy od obecnego iPhone’a 14 Pro Max, który waży aż 240 gramów. Tytan jest lżejszy od stali nierdzewnej o około 45%.

***

MEGAPROMOCJA na iPhone’a 14 Pro i 14 Pro Max – sprawdź tutaj

***

Z drugiej strony, tytan jest drogim materiałem, co może przełożyć się na wyższą cenę telefonu. Obecnie ceny iPhone’a 14 Pro zaczynają się w Polsce od 6499 zł (obecnie w promocji nawet za 5999 zł), a iPhone’a 14 Pro Max od 7199 zł (obecnie w promocji od 6698 zł).

Druga nowość potwierdzona przez zdjęcie to nieco odmieniony wygląd nowego iPhone’a z zaokrąglonymi krawędziami obudowy, w miejsce ostro ściętych krawędzi, które znamy z ostatnich modeli.

Premiera czterech modeli iPhone’a 15 spodziewana jest jesienią.

Wszystko, co do tej pory wiadomo o tegorocznych smartfonach z Cupertino znajdziesz tutaj.

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Źródło
Grafika

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: