Przeciek: tak ma wyglądać iPhone 15 Pro

Tomek Czech   17 lutego 2023

9to5Mac zdobyło oficjalne schematy CAD tegorocznego iPhone’a 15 Pro i publikuje stworzone na ich podstawie rendery nowego flagowca z Cupertino, którego premiera spodziewana jest jesienią. Zobaczcie poniżej, jak najprawdopodobniej będzie wyglądał iPhone 15 Pro i czym będzie się różnił od iPhone’a 14 Pro.

berrolia

***

Najnowsze MacBooki Pro 14″/16″ z M2 Pro i M2 Max w rewelacyjnej, promocyjnej cenie! Zobacz tutaj.

***

iPhone 15 Pro (2023) – co nowego?

Jak informacją redaktorzy 9to5Mac, schematy CAD zostały im dostarczone przez “wiarygodnego producenta etui do iPhone’a”, natomiast rendery stworzył projektant 3D – Ian Zelbo, znany ze współpracy z leakerem Jonem Prosserem.

Schematy CAD potwierdzają brak portu Lightning, który po latach wyczekiwań i spekulacji zostanie zastąpiony przez USB-C. Jak wynika z ostatnich przecieków, może on posiadać pewne ograniczenia.

Schematy potwierdzają również doniesienia o węższych ramkach wokół ekranu na podobieństwo wyświetlacza w Apple Watch Series 8. Różnica jest wyraźnie zauważalna.

Mimo cieńszych ramek wokół wyświetlacza sama wielkość ekranu najprawdopodobniej nie ulegnie zmianie, bo minimalnie mniejsza ma być obudowa telefonu.

Kolejna zmiana to jeszcze bardziej wystająca “wyspa” tylnego aparatu. Bardziej wystaje zarówno podstawa, na której umieszczone są obiektywy, jak i sama optyka, co wskazuje na to, że w iPhonie 15 Pro zobaczymy ulepszoną kamerę z większymi sensorami.

Ian Zelbo przygotował grafikę porównującą wystające moduły kamery w iPhonie 11 Pro, 14 Pro i 15 Pro. Różnica jest spora.

Z dotychczasowych przecieków wynika, że iPhone 15 Pro nie będzie wyposażony w aparat peryskopowy, który ma trafić jedynie do większego iPhone’a 15 Pro Max.

Schematy potwierdzają też wcześniejsze doniesienia o tym, że krawędzie tylnej obudowy będą zaokrąglone, a nie ostro ścięte, co ma przypominać dizajn iPhone’a 5C.

Na schematach CAD widać również nieco inne przyciski boczne niż w iPhonie 14 Pro, co może potwierdzać pojawiające się od dłuższego czasu informacje, że tegoroczny flagowiec będzie posiadał dotykowe przyciski z silnikiem haptycznym.

Premiera czterech modeli iPhone’a 15 spodziewana jest jesienią.

Wszystko, co do tej pory wiadomo o tegorocznych smartfonach z Cupertino znajdziesz tutaj.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: