Apple udostępnia iOS 16.4 beta 1 – koniec darmowych deweloperskich wersji beta

Tomek Czech   16 lutego 2023

Apple udostępniło dzisiaj pierwszą betę iOS 16.4 z nowymi emoji i wsparciem dla powiadomień push z przeglądarki. Wraz z nową aktualizacją firma z Cupertino kończy z darmowymi profilami deweloperskimi.

berrolia

***

Najnowsze MacBooki Pro 14″/16″ z M2 Pro i M2 Max w rewelacyjnej cenie! Zobacz tutaj.

***

iOS 16.4 beta 1 – co nowego?

Trzy dni po udostępnieniu wszystkim użytkownikom iOS 16.3.1 z ważnymi poprawkami bezpieczeństwa, Apple oddało w ręce deweloperów pierwszą wersję iOS 16.4.

Najważniejszą nowością w iOS 16.4 wydaje się być nowy sposób instalowania deweloperskich wersji beta przez twórców aplikacji na iOS (oraz iPadOS). Do tej pory pobierali oni profil beta, który następnie umożliwiał instalowanie aktualizacji. Profile były jednak udostępniane w sieci, więc każdy mógł je pobrać i w ten sposób testować deweloperskie wersje beta za darmo na swoim telefonie.

W iOS/iPadOS 16.4 pojawia się nowa opcja umożliwiająca deweloperom przystąpienie do programu testowania nowych wersji beta bezpośrednio w Ustawieniach iPhone’a/iPada. Żeby pobrać nową betę iOS/iPadOS, użytkownik będzie musiał być zalogowany przy użyciu tego samego Apple ID, którego używa w swoim płatnym programie deweloperskim.

W ten sposób Apple uniemożliwi instalowanie deweloperskich wersji beta użytkownikom, którzy nie posiadają płatnego konta Apple Developer Program.

W Ustawieniach w iOS/iPadOS 16.4 pojawia się też opcja przystąpienia do bezpłatnego programu testowania publicznych wersji beta (są one udostępniane później niż wersje deweloperskie).

Inne nowości to w iOS 16.4 to 31 nowych emoji (z Unicode 15) i wsparcie dla powiadomień push z przeglądarki.

Listę wszystkich nowoście w iOS 16.4 beta 1 znajdziesz tutaj.

Apple udostępniło też dzisiaj pierwsze bety macOS Ventura 13,3, watchOS 9,4 i tvOS 16.4.

Zobacz tez: 5 nowych funkcji, które trafią do iOS16/iOS 17 w tym roku

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: