Raport: nowy MacBook Air 15″ otrzyma układ M2

Łukasz Bernaczyk   16 lutego 2023

Nadchodzący wielkimi krokami nowy MacBook Air z wyświetlaczem o przekątnej 15,5 cala będzie – według ostatnich informacji – wyposażony w układy M2, bez opcji M2 Pro lub M2 Max.

berrolia

***

Najnowsze MacBooki Pro 14″/16″ z M2 Pro i M2 Max w rewelacyjnej cenie – zobacz tutaj

***

MacBook Air 15,5″ (2023) z procesorem M2

Kilka dni temu informowaliśmy, że nowy, 15-calowy MacBook Air będzie miał premierę najprawdopodobniej już na początku kwietnia.

Według ostatnich doniesień opublikowanych przez tajwański DigiTimes, powołujący się na wiadomości z łańcucha dostaw Apple, nowy Air ma być wyposażony wyłącznie w układy M2, jak mniejszy, 13-calowy Air z zeszłego roku, bez możliwości opcjonalnego wyboru procesora M2 Pro lub M2 Max.

Brak możliwości wyboru chipa innego niż “podstawowy” M2 w nadchodzącym MacBooku Air 15,5″ wpisywałby się w aktualnie oferowaną linie sprzedażową komputerów z serii “Air”. Do wyboru mamy modele z układem M1 lub M2 – Apple nie montuje w Airach ani mocniejszych procesorów M1 (np. M1 Pro czy M1 Max), ani bardziej wydajnych wersji chipa M2.

Nowy MacBook Air z ekranem o przekątnej 15,5 cala będzie największym dotychczas sprzedawanym Airem w historii Apple.

W sieci pojawiają się już doniesienia o tym, że w przyszłym roku 15-calowy MacBook Air ma otrzymać ekran OLED oraz układ M3 po raz pierwszy produkowany w litografii 3 nm.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: