Raport: premiera 15-calowgo MacBooka Air już za kilka tygodni

Tomek Czech   13 lutego 2023

Od dawna wiemy, że Apple pracuje nad większym, 15-calowym modelem MacBooka Air. Według Rossa Younga, cenionego eksperta globalnego rynku wyświetlaczy, premiera tego komputera może odbyć się już za kilka tygodni

berrolia

MacBook Air 15″ (2023) – kiedy premiera?

Z informacji zdobytych przez Younga wynika, że w lutym ruszyła produkcja paneli do nowego MacBooka Air. Przekątna wyświetlacza ma wynieść 15,5 cala

Ekspert twierdzi, że biorąc pod uwagę zwyczajowy cykl produkcyjny Apple, premiera komputera powinna odbyć się w pierwszej połowie kwietnia, czyli już za półtora-dwa miesiące.

Na razie nie wiadomo, czy Apple zorganizuje w tym celu specjalną konferencję, czy prezentacja odbędzie się za pomocą informacji prasowej. Jeśli miałbym teraz obstawiać, stawiałbym na to pierwsze.

Poza większym ekranem, nowy, 15-calowy MacBooka Air  ma się charakteryzować tym samym dizajnem, co obecny, przeprojektowany MacBook Air z M2, z płaskimi bokami, równą grubością na całej szerokości, dużym gładzikiem Force Touch oraz klawiaturą z pełnowymiarowymi klawiszami funkcyjnymi.

Nowy Air zostanie najprawdopodobniej wyposażony w chip M2, być może również w M2 Pro. Nie należy spodziewać się w tym modelu najmocniejszego obecnie układu M2 Max, który jest opcjonalnie montowany w tegorocznych MacBookach Pro 14″ i 16″ (które obecnie kupicie taniej z kodem “thinkappleMBP7” – więcej szczegółów).

Pojawiły się również doniesienia, że 15-calowy MacBook Air może być wyposażony w procesor M3, wykonany w technologii 3 nm. Firma TSMC, produkująca chipy dla Apple, rozpoczęła produkcję takich układów już w grudniu ubiegłego roku. Bardziej prawdopodobny scenariusz dla nowego Aira to jednak chipy z serii “M2”.

Cena komputera nie jest jeszcze oczywiście znana.

Niedawno Ross Young podawał, że w 2024 r. Apple wprowadzi na rynek MacBooka Air z ekranem OLED.

Produkty Apple w super cenach

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: